DÜNYA
Giriş Tarihi : 02-05-2019 17:34   Güncelleme : 02-05-2019 19:19

Bingen Kardeşkent Derneği Anamurda

Anamur’un Almanya’daki Kardeş Kent’i Bingen’de faaliyetlerini sürdüren Bingen Anamur Kardeş Kent Derneği’nin dernek başkanı MichaelaHeintke ve AnkeAslanifard, Kestin Peters, Nina Winckler, Ahmet Vakan, Marie Noudjeu ve 10 yaşındaki oğlu jason Noudjeu ; 5 günlük gezi programıyla Anamur'a geldi.

Bingen Kardeşkent Derneği Anamurda

Anamur’un Almanya’daki Kardeş Kent’i Bingen’de faaliyetlerini sürdüren Bingen Anamur Kardeş Kent Derneği’nin dernek başkanı MichaelaHeintke ve AnkeAslanifard, Kestin Peters, Nina Winckler, Ahmet Vakan, Marie Noudjeu ve 10 yaşındaki oğlu jason Noudjeu ;  5 günlük gezi programıyla Anamur'a geldi.Gezinin 2. gününde eski radar mevkinde yamaç parüşütünü izleyen Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı MichaelaHeintke;" Biz çok mutluyuz buraya geldiğimiz için, çok dostane karşıladılar, çok sevinçliyiz burda olduğumuz için, biz cumartesine kadar burdayız.Bizim amacımız yeni belediye başkanını tebrik etmek, biz burdaki Anamur'la Bingen kardeş şehirler arasındaki üyelerle tanışmak istiyoruz." dedi.
Eski radar tepesindeki manzarayı begendinizmi sorusuna Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı MichaelaHeintke;" Anamur burdan çok büyük sera evlerini ve şehri çok güzel görebiliyoruz, güzel bir tepe".  Bingen şehrine benzeyen bir yer varmı? sorusuna Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı MichaelaHeintke şöyle cevap verdi; "Bingende suyun kenarında kalaleri var arka tarafında dağları var kısacası benziyor" dedi.
AyrıcaBingen kafilesinde bulunan Marie Noudjeu 5.yıl kutlamalarında 1 hafalık Anamur'da gezi kazandığı için mutlu olduğunu ve Anamur'un çok güzel bir kent olduğunu dile getirdi.Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı MichaelaHeintke; ayrıca Bingen'den hediye olarak Bingen'e has üzüm fidanları getirdiklerini ve bunu Anamur'da bulunan Kardeş Kentler parkına dikmek için yanında getirdiklerini söyledi.Eski radar mevkindeki geziden sonra Astım Magarasını gezen kafile bugün de Anamur Belediye Başkanımız Hidayet KILINÇ'ı makamında ziyaret edecek.