GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2020 13:05   Güncelleme : 20-04-2020 13:11

Bilsemden Anamur Emniyetine Koronoya Karşı Siperlik

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Milli Eğitim bünyesinde geçtiğimiz yıl Eylül ayında kurulan Anamur Bilim ve Sanat Merkezi polisimize,  geçtiğimiz hafta alınan üç boyutlu yazıcıları ile ürettiği  koruyucu siperlikleri Polise teslim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Ekici İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’dan siperlikleri teslim aldı.

Bilsemden Anamur Emniyetine Koronoya Karşı Siperlik

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Milli Eğitim bünyesinde geçtiğimiz yıl Eylül ayında kurulan Anamur Bilim ve Sanat Merkezi polisimize,  geçtiğimiz hafta alınan üç boyutlu yazıcıları ile ürettiği  koruyucu siperlikleri Polise teslim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Ekici İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’dan siperlikleri teslim aldı. Anamur Emniyet Müdürü Polis Haftası nedeni ile geçtiğimiz hafta programa alınan siperlikler kısa sürede polise teslim edildi. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde ürettikleri koruyucu siperlerle verilen mücadeleye destek olan Anamur Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ve idari personeli, hafta sonu dâhil ara vermeksizin üretime devam edeceklerini, ihtiyaç sahibi meslek gruplarına üretilen siperliklerin ivedilikle ulaştırılacağını belirttiler.
Takdim esnasında görüşlerini aldığımız Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, “Milletimizin verdiği bu çetin mücadelede Milli Eğitim camiası olarak tüm Türkiye seferber olmuştur ve Halk Eğitim Merkezlerimiz, Meslek Liselerimiz ve özellikle de Bilim ve Sanat Merkezlerimiz, üzerlerine düşen görevi büyük bir özveriyle yerine getirmektedir.” Dedi.  Anamur’da yeni açılmasına rağmen büyük işler başaran Bilsem’in, bu anlamlı desteğinin gurur verici olduğunu kaydeden Mercan,  “Bu bağlamda kurum müdürümüz Yusuf Köse’ye, çabalarından dolayı sizlerin nezdinde bir kez daha teşekkür ediyorum. Eminim ki kendi gibi özveriyle çalışan öğretmen kadrosuyla bu desteği gerek doktorlarımıza, gerek güvenlik güçlerimize, gerekse şu anda hizmet vermeye devam eden tüm çalışanlara iletmeye devam edeceklerdir. Bizleri korumak için canları pahasına görevlerini yerine getiren emniyet teşkilatımızı her zaman anmak ve yanlarında yer almak, bizim gönül borcumuzdur.” İfadesine yer verdi. Takdim sonrasında görüşlerini aldığımız Yusuf Köse, “Tüm Türkiye genelinde sürdürülen seferberliğin bir parçası olduğumuz için gururluyuz,” dedi.  Daha çok yeni bir kurum olmalarına rağmen, özel yetenekli çocuklarımızın hayatında bir fark yaratmak adına büyük bir özveriyle çalıştıklarını kaydeden Köse, “Elimizdeki imkânları, geçtiğimiz bu dar boğazı bir nebze olsun genişletmek için kullanabiliyorsak ve katkı sağlayabiliyorsak, ne mutlu bize. Kurumumuzda görev yapan bütün öğretmenlerimiz, nöbetleşerek üretime devam edeceklerdir. Koruyucu siperliklerin, bugün emniyet teşkilatına, yarın sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç duyan tüm sektör çalışanlarına iletilmesini titizlikle sağlayacağız.” İfadesini kullandı.  Siperliklerin kendilerini için büyük bir önem arz ettiğini kaydeden Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici de hem Birsem ekibine, hem de Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’a teşekkür etti.
Fotoğraflı