EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2019 10:57

Bilim Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Bilim Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dahil olduğu 35 ulusal ve uluslararası kurumun işbirliği ile Mersin Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 4. Mersin Bilim Şenliği sergiler, atölyeler, yarışmalar ve etkinliklerle Mersin halkının yoğun ilgisiyle karşılandı. Birbirinden eğlenceli, öğretici ve bilgilendirici aktiviteler gerçekleştirilerek genç beyinlerin bilime olan ilgisini ve merakını pekiştirmek amacıyla düzenlenen şenlikte Büyükşehir Belediyesi’nin stantları katılımcıların beğenisini topladı. 

4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de içerisinde olduğu 35 ulusal ve uluslararası kurumun işbirliğiyle Mersin Üniversitesi koordinatörlüğünde CNR Expo Yenişehir Fuar alanında gerçekleşti. 27-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen şenlik, bilim meraklılarından yoğun ilgi gördü. Özellikle genç beyinlerin bilime olan meraklarını pekiştirerek, ilgilerini arttırmak amacıyla organize edilen şenlikte, birbirinden eğitici, öğretici, bilgilendirici sergiler, atölyeler, yarışmalar ve etkinlikler yapıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi dedahil 5 yerel yönetim, 3 ulusal, 3 uluslararası destekçi, 6 kamu kurumu, 11 üniversite ve 7 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen şenlikte 23 okul da yer aldı. Ayrıca 6 farklı ülkeden 8 kurum, 18 uluslararası katılımcı ve 108 atölye odacığında 196 atölye çalışması ile dolu dolu geçen şenlikten ziyaretçiler, ufukları açılmış bir şekilde ayrıldı.

Şenlikte, ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği stantlardan birisi de Büyükşehir Belediyesi’ne ait stantlar oldu. Birbirinden farklı içerikler sunarakyoğun ilgiyle karşılanan stantlar ziyaretçilerin beğenisini topladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi şenlikte Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi, Sağlık İşleri Dairesi, Engelliler Dairesi, İtfaiye Dairesi, Ulaşım Dairesi, Park ve Bahçeler Dairesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, MESKİ, Kadın ve Çocuk Çalışma Grubu stantlarıyla hazır bulunup ziyaretçilere farklı deneyimler yaşama imkanı sundu. Büyükşehir’in stantları çocukların ufkunu açtı