TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-01-2023 23:39   Güncelleme : 26-01-2023 09:54

Bilgisayarda En İyi Vpn'li Tarayıcılar

Ağ güvenliği kullanıcılar için giderek artan bir endişe kaynağıdır. Birçok kişi gizlilik hakkında düşünür ve çevrimiçi ortamda tam bir anonimlik elde etmeye çalışır.

Bilgisayarda En İyi Vpn'li Tarayıcılar

güvenliği Haberleri">güvenliği kullanıcılar için giderek artan bir endişe kaynağıdır. Birçok kişi gizlilik hakkında düşünür ve çevrimiçi ortamda tam bir anonimlik elde etmeye çalışır. İnternette güvenli bir şekilde gezinmek ve engellenen kaynakları ziyaret etmek için insanlar VPN'li PC tarayıcıları kullanıyor. Takibe karşı koruma sağlayacak en iyi 5 çözümü sizler için derledik.

Tarayıcı Nedir?

PC tarayıcıları, web'de gezinmenizi sağlayan uygulamalardır. Uygulama sunucuya bir istek gönderir, burada sayfa oluşturulur ve tarayıcıya bir HTML belgesi olarak geri gönderilir.

Modern tarayıcılar çok sayıda uzantı, ek işlev ve yardımcı programla birleştirilmiştir. Hepsi internet kullanımını kolaylaştırır ve bir web sayfasında kalışınızı konforlu hale getirir.

Tarayıcınız İçin VPN'in Faydaları

Çoğu zaman, VPN hizmetleri bölgesel kısıtlamaları olan kaynakları ziyaret etmek için kullanılır. Ancak, bir VPN'in tek işlevi bu değildir.

Trafik yönlendirme tarafından sağlanan ek özelliklerden bahsetmek istiyoruz:

 • Gizli bilgilerin korunması

 • Ağda anonimlik;

 • Web siteleri tarafından izleme yasağı.

VPN, sörf kısıtlamalarını kaldırır ve bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrama riskini azaltır.

Yerleşik VPN'e Sahip Tarayıcılar

Gizliliği sağlayacak ve engellenen sitelere erişim sağlayacak çeşitli çözümler vardır.

PC'ler için VPN'li aşağıdaki tarayıcılara bir göz atacağız:

 • Tor Browser.

 • Google Chrome.

 • Avast Secure Browser.

 • Opera.

 • Browsec VPN.

Her yazılımın kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır. Şimdi her bir tarayıcıya daha yakından bakalım.

Tor Browser'a Genel Bakış

"Onion yönlendirme" prensibine göre çalışan yazılım - bir web sitesine yapılan bir istek, yanıt almadan önce bir proxy sunucu zincirinden geçer. Başlangıçta, PC tarayıcısı kullanıcıların gizliliğini korumak için geliştirildi, ancak anonimleştirme yetenekleri Tor Browser'ı saldırganlar arasında popüler hale getirdi.

Tor'un temel yetenekleri, web sitelerinde izlemeyi engellemek ve engellenen kaynaklara erişmek için yeterlidir. Bununla birlikte, yazılım internette tam anonimlik sağlayamaz - bu amaçla, tarayıcıyı üçüncü taraf bir VPN ile birlikte kullanmalısınız.

Chrome İncelemesi

Temel yapılandırmasında, Google ürünü VPN'li PC'ler için bir tarayıcı değildir. Uzantıların desteği sayesinde, kullanıcılar trafiği yönlendirmek için herhangi bir hizmet yükleyebilir ve yerleşik VPN'li yazılım kullananlara kıyasla hiçbir kısıtlama hissetmezler.

İşte çevrimiçi gezintinizi anonim hale getirecek popüler Chrome uzantılarına bir göz atın:

 • ExpressVPN. WebRTC engelleme, konum sahteciliği ve HTTPS Everywhere (uzantı etkin olmasa bile) sağlayan hepsi bir arada bir çözüm. VPN, HTML5 coğrafi konumunu engeller.

 • Windscribe. Ücretsiz bir VPN arayanlar için seçim. Temel olarak coğrafi kısıtlamaları olan web sitelerine erişim sağlayan bir proxy sunucusudur. Hizmet, ücretsiz sürümde 10 ülkede, premium plan için ödeme yapmaya karar verirseniz 60'tan fazla ülkede sunucu sunuyor.

 • CyberGhost. Piyasadaki en iyi VPN'lerden biri olarak bilinir. Çözünürlük ücretli VPN'ler kadar güçlü olmasa da, dört ülkedeki sekiz sunucu rahat bir çevrimiçi deneyim için yeterlidir.

 • Hotspot Shield. Kullanımı kolay, güvenilir ve ücretsiz bir çözüm arayanlar için bir VPN. Temel sürümde yalnızca dört konum seçeneği vardır. Güvenlik, 80 ülkede bulunan 1.800 sunucu üzerinde 256 bit şifreleme ile sağlanmaktadır. Ancak, gerçek gizlilik hayranları Hotspot'un kayıt politikası nedeniyle hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Chrome uzantısının seçimi ne olursa olsun, en iyi seçenek kullanmaya başlamadan önce her hizmeti araştırmaktır.

Avast Secure Browser İncelemesi

Bilgi güvenliği konusunda uzman Çek şirketinin çözümü, internette gezinirken kullanıcı verilerinin ve gizliliğinin korunmasını sağlıyor. Yazılım, tarayıcınıza Google Chrome uzantıları yüklemenizi sağlayan Chromium motoruna dayanmaktadır.

PC'ler için tarayıcının ana avantajı, kimlik avı sitelerini ziyaret eden kullanıcıların maruz kaldığı hacker saldırılarına karşı koymaktır. Avast Secure Browser'ın hangi önemli veri sızıntılarını önleyebileceğine bir göz atalım:

 • Tam ad, ikamet adresi dahil olmak üzere kişisel bilgiler;

 • Banka kartları hakkında bilgi;

 • Girişler, şifreler ve diğer yetkilendirme verileri;

 • Yer;

 • Kurumsal bi̇lgi̇ler.

Program web siteleri tarafından izlenmeyi önler ve modüller kullanıcının reklam kimliğine eklemek için veri elde edemez. Ek olarak, tarayıcı reklam engelleyici ve video indirici gibi faydalı araçlara sahiptir.

Opera Tarayıcısına Genel Bakış

Zayıf bilgisayarlar için 1995'ten beri geliştirilen modern özelliklere sahip hızlı bir tarayıcı. Bu süre zarfında, Norveçli geliştiricilerin yazılımı motoru Presto'dan Blink'e (Chromium) değiştirdi ve SurfEasy adlı kendi VPN'ini satın aldı. Bu, hizmeti tarayıcıya yerleştirmeyi ve kullanıcılara VPN'i sınırsız trafikle ücretsiz olarak kullanma fırsatı sunmayı mümkün kıldı.

Browsec VPN İncelemesi

Bu hizmet saf bir PC tarayıcısı olarak adlandırılamaz, daha ziyade popüler İnternet sörf uygulamalarını destekleyen bir uzantıdır. Browsec VPN'i Chrome ve Firefox'a bir uzantı olarak yükleyebilirsiniz ve Windows ve Mac için ayrı bir uygulama planlanmaktadır.

VPN hizmeti 43 ülkede faaliyet gösteriyor ve trafik yönlendirmesi için 400 konum sağlıyor. Ücretli sürümü kullanırsanız, tünellemenin tüm avantajlarına sahip olursunuz. Ücretsiz sürümde en fazla dört sunucuya bağlanabilirsiniz ve hız 1 Mbps ile sınırlıdır. Trafik sınırlı değildir.

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi