GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 14:50

Beylikova'da kadın sağlığı eğitimi verildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla kırsal ilçelerde verilen eğitimler, Beylikova’da başladı.         

Beylikova'da kadın sağlığı eğitimi verildi

2013 yılında başlatılan ve gruplar halinde yüzlerce kadına verilen kadın sağlığı seminerleri, kent merkezi dışında ilçelerde de devam ediyor.

Yedi hafta boyunca sürecek eğitimlerde temizlik ve beslenme, güvenli annelik, bedenimizi tanıyalım, kadın sağlığı sorunları, üreme sağlığı gibi konular anlatılarak kadını ve aileyi korumaya yönelik bilincin oluşturulması amaçlanıyor.

Temizlik malzemelerinin doğru kullanımı konusunda da eğitim verilen kadınlara, evde bulunan doğal ve ekonomik malzemelerin kullanılması konularında tavsiyeler de veriliyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi uzman eğitmenleri, eğitimlere katılan kadınların öğrendikleri bilgileri hayatlarında uygulamaya koymaları ve seminere katılamayan kadınlara da anlatmaları konusunda da öneride bulundu.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi