EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-02-2021 11:23   Güncelleme : 27-02-2021 11:27

Beylikdüzünde okullar eğitime hazır

Beylikdüzü Belediyesi, öğrencilerin okullarda güvenli ve sağlıklı koşullar altında eğitimlerini sürdürebilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda bir yandan okullarda bakım, onarım, düzenleme ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilirken diğer yandan okullara fonksiyonel alanlar da kazandırıldı. Tüm bu çalışmalarla birlikte uzun süredir kapalı olan ve normalleşme adımları kapsamında 1 Mart’ta başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde ilçedeki okulların bahçeleri yıkanarak öğrenciler için hazırlandı.  .

Beylikdüzünde okullar eğitime hazır

ANKA-Beylikdüzü Belediyesi, öğrencilerin okullarda güvenli ve sağlıklı koşullar altında eğitimlerini sürdürebilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda bir yandan okullarda bakım, onarım, düzenleme ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilirken diğer yandan okullara fonksiyonel alanlar da kazandırıldı. Tüm bu çalışmalarla birlikte uzun süredir kapalı olan ve normalleşme adımları kapsamında 1 Mart’ta başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde ilçedeki okulların bahçeleri yıkanarak öğrenciler için hazırlandı.

Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından pandemi süreci boyunca yapılan çalışmalar kapsamında 49 okulun bakım ve onarım çalışması, 12 okulun iç ve dış cephe boyası, 29 adet okulun çatı, kapı, izolasyon, tesisat ve elektrik tamiratları, 6 okulun ise ıslak zemin yenilemesi yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise peyzaj düzenlemelerinin yanı sıra bank, çöp kovası, basketbol potası ve çocuk oyun grubu gibi ihtiyaçların giderilmesinde destek oldu. Aynı zamanda okullarda ağaç dikimi, çim biçimi, yabani ot temizliği ve budama işlemleri de yapıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ise uzun süredir kapalı olan ve normalleşme adımları kapsamında 1 Mart’ta yüz yüze eğitime başlayacak okulların tamamında bahçe yıkaması yaparak öğrencilere hazırladı.  Okullarda yeniden yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte tüm okulların dezenfeksiyon işlemleri de Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli bir şekilde devam edecek.

OKULLARA DONANIMLI ALANLAR 

Beylikdüzü Belediyesi tüm çalışmaların yanı sıra gelen talepler doğrultusunda okullara donanımlı alanlar da kazandırıyor.  Yürütülen çalışmalar kapsamında Kavaklı Mahallesi Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi’nde 100 m2’lik konferans salonu tamamlanırken, Gürpınar Mahallesi Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki kütüphane ve etüt salonu yapımı devam ediyor.

Okullarda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımız uzun süredir evlerinden eğitimlerini sürdürüyorlar. Onlar için de pandemi süreci oldukça zorlu geçti. Beylikdüzü Belediyesi olarak öğrencilerin okullarına gittiklerinde hijyen ve güvenlik açısından herhangi bir problem yaşamaması için çalışmalarımızı yaptık. Okullarımızın tüm taleplerine karşılık vermek için de var gücümüz ile çalışacağız" dedi.