GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2021 19:58   Güncelleme : 29-05-2021 20:10

BEŞ YILDIR KAYIP OLAN KADININ, CİNAYET KURBANI OLDUĞU ANLAŞILDI

Iğdır’da bir apartmanın bodrumunda özel bölmede bir sandık içinde bulunan kadın cesedinin A.Y.’ye ait olduğu belirlendi. Katil zanlısı olarak kadının cezaevindeki eşi sorguya alınırken, yardım ettiği belirlenen bir kişi de gözaltına alındı. .

BEŞ YILDIR KAYIP OLAN KADININ, CİNAYET KURBANI OLDUĞU ANLAŞILDI

SERDAR ÜNSAL

Iğdır’da bir apartmanın bodrumunda özel bölmede bir sandık içinde bulunan kadın cesedinin A.Y.’ye ait olduğu belirlendi. Katil zanlısı olarak kadının cezaevindeki eşi sorguya alınırken, yardım ettiği belirlenen bir kişi de gözaltına alındı.

Iğdır’da, 27 Mayıs’ta, Topçular Mahallesi’nde bir apartmanın bodrumunda bir kadın cesedinin bulunduğu açıklanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Iğdır Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu’nun, geçmişe dönük yaptığı araştırmada; 11 Haziran 2016 tarihinde N.H.N.’nin Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek “Babam E.Y., bana tecavüz edip annemi öldürdü” şikayetinin olduğu dosyayı yeniden ele aldı.

O tarihte, yapılan incelemelerde gözaltına alınan E.Y.’nin verdiği ifadede; “Ben karımı öldürmedim, karım kayıp ben de merak ediyorum” demiş, dosya; ceset bulunamadığı için arşive kaldırılmıştı.

DÖRT AYDA HER ŞEY YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Yaklaşık dört ay önce dosyayı raftan indiren polis, savcılığa da bilgi vererek ayrıntılı inceleme yaptı. Araştırmalarda, kadının öldürüldüğünün ihbar edildiği tarihlerde, şu anda “hürriyeti tahdit” suçlaması ile cezaevinde bulunan E.Y.’nin, eve taksi ile bir çelik sandık götürdüğü belirlendi. O tarihte evde yapılan aramada sandığın evde bulunmadığı, kamera kayıtlarında ise evden çıkarılmadığı tespit edildi.

Şüphelinin, bodrum katında, fayans ördüğü belirlenince iki gün önce arama yapıldı. Aramaya katılan “Kadavra” adlı köpeğin tepki vermesi üzerine fayansla örülü bölüm kazıldı ve A.Y.’nin cesedi bulundu.

Cinayetle ilgili olarak cezaevinde bulunan eski eş E.Y., bir numaralı şüpheli olarak sorguya alındı. Olay gecesi yanında olan diğer şüpheli İ. A. da İstanbul’da bulunduğu yerde yakalanarak Iğdır'a getirildi. Şüphelilerin sorgusu devam ediyor.