TANITIM
Giriş Tarihi : 04-12-2021 13:10   Güncelleme : 04-12-2021 13:10

Bender Kardeşler, 31 Yaşında Futbola Birlikte Veda Edecekler

Bundesliga ekibi Bayer Leverkusen formasını birlikte terleten Lars Bender ve Sven Bender kardeşler, sürekli olarak yaşadıkları ağır sakatlıklar sebebiyle, 20-21 sezonunun sonunda futbolu aynı anda bırakacaklarını duyurdular.

Bender Kardeşler, 31 Yaşında Futbola Birlikte Veda Edecekler

Bundesliga ekibi Bayer Leverkusen formasını birlikte terleten Lars Bender ve Sven Bender kardeşler, sürekli olarak yaşadıkları ağır sakatlıklar sebebiyle, 20-21 sezonunun sonunda futbolu aynı anda bırakacaklarını duyurdular. ucansupurgedernegi.com

Daha önce Dortmund kulübünün formasını giyen Sven Bender ve 2009 yılından beri Leverkusen forması giyen Lars Bender kardeşler sezon sonunda futbolu bırakacaklar. Bayer Leverkusen'in yaptığı açıklamaya göre, iki oyuncuda yeni söyleşme yenilemeyecek. Oyuncuların şu an için futbolu bırakacağına kesin gözüyle bakılıyor.

"Hedefe Erişmemiz Gittikçe Zorlaşıyor"

İki kişilik bir ortak duyuru yayınlayan kardeşler açıklamalarında, "Bizi tanıyan herkes, her gün %100'ümüzü verdiğimizi bilir. Bizim için daima temel gereksinim buydu. Maalesef, giderek daha çok acı çektiğimiz fiziksel problemlerimizle bu hedefe erişmemiz gittikçe zorlaşıyor" açıklamalarında bulundu.

Bu sezon 16 maçta forma giyebilen Lars Bender 2009 senesinden beri Bayer Leverkusen forması giyiyor. Kardeşi Sven Bender ise bu sezon Leverkusen'deki dördüncü sezonunu geçiriyor. Her iki oyuncuda futbola 1860 Münih kulübünün alt yapısında başlamıştı.

Onlar Gibi Oyuncu Çok Az

Bayer Leverkusen sportif direktörü Rudi Voller, Lars Bender ve Sven Bender'in gösterdikleri iyi performansı överek "Bundesliga'da Lars ve Sven gibi az sayıda oyuncu var." demişti.

Völler, Bender kardeşlerin profesyonel, çalışma isteği olan ve güvenilir oyuncular olduğunu belirtti ve futbola bu yaşta veda etmelerinin üzücü olduğunu ekledi.