SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2019 09:24   Güncelleme : 16-09-2019 09:29

“Ben Mersin'e hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim”

Siyasi partilerde kimsenin kamunun karşısına çıkıp, Türkiye'nin önemli olayları karşısında duygusal konuşmalar yapamayacağını dile getiren Seçer,“Siyaset yaptığımızı unutmayın. Gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Ankara’ya Mersin'in menfaatleri için,demokratik anlayışımızdan dolayı gittik. Ben Mersin'e hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim. Benim işim su getirmek, kanalizasyon yapmak, fakirin cebine Halk Kart’ı koymak, ekmeği, ulaşımı ucuz yapmak, yol yapmak, park yapmak, yeşil alan yapmak” diye belirtti. “Bir daha olursa bir daha giderim”

“Ben Mersin'e hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim”

Siyasi partilerde kimsenin kamunun karşısına çıkıp, Türkiye'nin önemli olayları karşısında duygusal konuşmalar yapamayacağını dile getiren Seçer,“Siyaset yaptığımızı unutmayın. Gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Ankara’ya Mersin'in menfaatleri için,demokratik anlayışımızdan dolayı gittik. Ben Mersin'e hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim. Benim işim su getirmek, kanalizasyon yapmak, fakirin cebine Halk Kart’ı koymak, ekmeği, ulaşımı ucuz yapmak, yol yapmak, park yapmak, yeşil alan yapmak” diye belirtti.
“Bir daha olursa bir daha giderim”
Ankara’da gayet olumlu bir ortam ile karşılaştıklarını ve bu durumun aynı şekilde devam etmesi gerektiğini temenni eden Seçer, “Umarım böyle devam eder. Umarım samimilerdir. Ben samimiyim. Samimi olmak, samimi duygular taşımak, bir ayıp taşımak değildir. Samimiyetsiz olmak, içten pazarlıklı olmak, ayıptır, insanlık suçudur. Bir daha olursa bir daha giderim. Gidiş sebeplerimizden biri de Türkiye’nin çok gerilmiş olması.Ankara'da siyasiler öksürdüğü zaman, burada bronşite dönüştürüyor. Anadolu yatağa düşüyor. Ankara kavga ediyor, İstanbul seçimleri tartışılıyor, Vahap Seçer Mersin'de borçlanma yetkisi alamıyor. Oranın rüzgarı geliyor bizi çarpıyor” ifadelerini kullandı.
“Biz diyalogdan, birleşmeden, bütünleşmeden yanayız”
Meclis’in gündemine uzun zamandır getirilen ve geri dönen borçlanma yetkisinin de gerçekleştirilen son Meclis’te kabul edilmesi ile ilgili konuşan Seçer, “İktidar AK Partili meclis üyelerinin desteğiyle borçlanma yetkisi aldık. İyi ki de müzakereyi başlatmışız. Ankara'ya bir daha gideriz, yeter ki Mersin’e yatırım gelsin. Yeter ki burada işsizliğimiz azalsın, Mersin zenginleşsin. Biz diyalogdan yanayız, biz birleşmeden, bütünleşmeden yanayız” dedi.
“İşte yeni konsept siyaset, yeni siyaset yapma tarzı”
82 milyon yurttaşa aynı gözle bakacaklarının altını çizen Seçer, “Biz bu ülkeyi kurduk.Kurtuluştan, kuruluşa döndük. Bizim vizyonumuz çok daha geniş olmalı. 82 milyon bizim yurttaşımız, bizim kardeşimiz, bizim evladımız, bizim anamız, bizim babamız. Biz yurttaşlarımıza bu hüviyetle bakacağız. Bundan sonraki siyaset de bunu gerektiriyor.Bunlar laf kalabalığı değil. Ben sizlerin belediye başkanıyım, bu kentin belediye başkanıyım. Düşüncelerimi söyleyeceğim. Korkmadan, cesaretle, insanları incitmeden bunları yapacağız, bunları konuşacağız. İşte sıradışı belediye başkanlığı dediğimiz bu. İşte yeni konsept siyaset, yeni siyaset yapma tarzı, yeni siyasi yol haritası dediğimiz bu. Ben hayatımın bundan sonra kalan kısmını bu ülkeye vakfetmiş bir adamım. Benim gözümde dünya malı bir tarafa, benim ülkem, kentim, insanım bir tarafa. Kafamın arkasında hiçbir gizli ajanda yok. Cumhuriyet Türkiye’si var, modern Türkiye var, zengin Türkiye var, Atatürk'ün Türkiye'si var” şeklinde konuştu.