GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 09:53   Güncelleme : 14-07-2021 09:58

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN? 

Önümüzdeki Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı ve tatil  için Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamada bulundu.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN? 

Önümüzdeki Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı ve tatil  için Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamada bulundu. "Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz mübarek kurban bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Ülkemizde de Kurban Bayramı için tüm kurumlarımız hazırlıklarını yürütmektedir."diyen Başkan Erdoğan, 
Bayram tatili vesilesi ile yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına harfiyen riayet etmelerini, can ve mal kaybı ile sonuçlanacak kazalara karşı şimdiden dikkatli olmalarını rica ediyorum.Pazartesi gün yarım günü salıdan cumaya ise tam gün tatildir. Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme günü kararı aldık.

16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz sabahına kadar sürecek bir tatile kabul oluyorlar. 15 Temmuz günü başlıyoruz. 16'ında herkes mesaisinde olacak.

Buna göre kamu görevlilerinin 11 günlük tatil için uygulaması gereken süreçler şu şekilde olacak;

 

411 GÜN İZİN İÇİN 1 GÜNLÜK YILLIK İZİN FORMÜLÜ

11 GÜN İZİN İÇİN 1 GÜNLÜK YILLIK İZİN FORMÜLÜ 

Kamu görevlileri için 11 günlük izin, 16 ve 19 Temmuz tarihlerinin resmi tatil ilan edilmesiyle gerçekleşebilecekti. Ancak 16 Temmuz günü için herhangi bir karar alınmadı. Sadece 19 Temmuz idari izin olarak belirlendi. Kamu çalışanlarının 11 günlük izinden faydalanması, 16 Temmuz tarihini yıllık izin olarak alması halinde mümkün olacak.