SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-12-2020 21:14

Başkanın Test Sonucu Belli Oldu

Temastan dolayı toplum sağlığına verdiği öneme binaen Başkan Kılınç'ın korona test sonucu negatif çıktı

Başkanın Test Sonucu Belli Oldu

Yeni Anamur Gazetesi -

 

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,yaptığı açıklamada şunları söyledi:”23 Kasım günü özel kalem müdürlüğümüzde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yaptırdığımız testler neticesinde maalesef bir arkadaşımızın testi pozitif çıkmış ve sağlık görevlilerimiz tarafından hemen karantinaya alınarak tedavisine başlanmıştı. Her ne kadar bizim test sonuçlarımız negatif çıkmış olsa bile yakın çalışma arkadaşımızın testinin pozitif çıkması ve bizlerle çok yakın teması bulunması nedeniyle, belediye içerisinde çalışan arkadaşlarımızı ve her gün ziyaretimize gelen vatandaşlarımızı risk altında bırakmamak için şahsım, bir Belediye Başkan Yardımcımız ve Özel Kalem Müdürlüğü çalışanlarımız ile birlikte belediyemize ait 82 Sosyal Tesislerinde bir hafta karantinaya girerek, çalışmalarımızı izole bir şekilde sürdürme kararı almıştık.
Kendimizi izole ederek geçirdiğimiz bir haftalık sürecin ardından dün akşam yapılan test sonuçlarımızın negatif olduğu ve hiç bir arkadaşımızın hastalık belirtisi göstermediği sağlık kurumlarımız tarafından bildirilmiştir.
İnşallah yarından itibaren görevimizin başında olacak, Covid-19 salgınına yönelik tedbirlerimizi de arttırarak #Anamur'a ve hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizlerden kendinizin, ailenizin ve çevrenizin sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun davranmanızı, kalabalık ortamlardan kaçınmanızı ve zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmamanızı rica ediyorum.”