GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 09:18   Güncelleme : 10-02-2021 09:21

Başkan Seçer:Yasa İle İşten Çıkarmalar Yasaklanmıştır

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Taş Bina’ya yapılan saldırıyı da değerlendiren Seçer, “Bir düşünceyi, bir amacı, bir eylemi şiddet ve cebir yoluyla, korku yayarak yapmak terördür, terör suçudur. Bunlar da teröristtir”ifadelerine yer verdi. Seçer, işten çıkarma iddialarının doğru olmadığını, kısa çalışma ödeneğinin uygulandığını belirterek, “7244 sayılı 17 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yasa ile işten çıkarmalar yasaklanmıştır. Benim dışımda Türkiye’de 1307 kurum buna müracaat ediyor." dedi.

Başkan Seçer:Yasa İle İşten Çıkarmalar Yasaklanmıştır

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Mezitli ilçesine bağlı Davultepe Mahallesi’nde inşa edilmek istenen Küçük Sanayi Sitesi’yle ilgili tartışmalar gündeme geldi. Başkan Seçer, Küçük Sanayi Sitesi’nin Meclis’ten çıkan evet oyu ile kabul edildiğini hatırlatarak, “Yani burada herkes bu işe ‘evet’ dedi. Şimdi kaçmayacağız, konuşacağız.Yanlış yapılmışsa yanlışta ısrar edemeyiz. Ve vatandaşlarımıza da buradan duyuralım. Biz bunu tekrar bir gözden geçireceğiz. Belki farklı tekliflerle geleceğiz. Belki onlarla oturup konuşacağız. Bir süre sonra bu konuyu bir çözüme kavuşturacağız” dedi.
AKP ve MHP’li meclis üyeleri, Okan Merzeci Bulvarı ile 20. Cadde kesişiminde 87 günde yapımı tamamlanan ve trafiğe açılan katlı kavşağa “Sevgi” isminin verilmesini reddetti. Seçer, “Bütün sorunların çözüm ilacının sevgi olduğunu düşünerek bu ismi bu katlı kavşağa vermek istedik. Gerçekten bugün Meclisim adına utanç duydum, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sevgi gibi değerli bir kavramı meclisin huzuruna getirdim ve bunu reddettiniz. Size teşekkür edemiyorum ama Mersin halkının da takdirine sunuyorum. Bu tarihe geçsin” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’ya yapılan saldırıyı da değerlendiren Seçer, “Bir düşünceyi, bir amacı, bir eylemi şiddet ve cebir yoluyla, korku yayarak yapmak terördür, terör suçudur. Bunlar da teröristtir”ifadelerine yer verdi. Seçer, işten çıkarma iddialarının doğru olmadığını, kısa çalışma ödeneğinin uygulandığını belirterek, “7244 sayılı 17 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yasa ile işten çıkarmalar yasaklanmıştır. Benim dışımda Türkiye’de 1307 kurum buna müracaat ediyor. Kendi ilimde iki ilçe belediyesi buna müracaat ediyor ama Büyükşehir’in yaptığı bu girişim neden sizler tarafından eleştiriliyor? Bunu da gerçekten anlamış değilim”dedi.
Mersin BüyükşehirBelediye Meclisi’nin 2021 yılı Şubat Ayı Toplantısı’nın Birinci Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.Meclis’te Mezitli ilçesi Davultepe Mahallesi’nde inşa edilmek istenen Küçük Sanayi Sitesi, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’ya ve MESKİ’nin terfi birimlerine yapılan saldırı ileişten çıkarma iddialarıkonuşuldu. Yenişehir İlçesi’nde yapımı tamamlanan ve trafiğe açılan Katlı Kavşağın isminin “Sevgi”olmasına yönelik idarenin teklifi de Meclis’te görüşüldü. AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kavşağa “Sevgi” adı verilmesi reddedildi.
“Meclis, sizin de ‘evet’ oyu verdiğiniz kararla Küçük Sanayi yapılması için imar değişikliğini kabul etti”
Meclis toplantısı başlamadan önce Küçük Sanayi Sitesi’ne karşı çıkan Davultepe’deki mülk sahipleri, Kongre ve Sergi Sarayı’nın girişine gelerek, zeytin, limon, mandalina ve portakal ağaç dallarını taşıdı.