SİYASET
Giriş Tarihi : 02-06-2019 10:09   Güncelleme : 02-06-2019 10:09

Başkan Seçer, “Tarihe Geçmek İstiyorum”

Gülnarlı Muhtarlar Başkan Seçer İle Buluştu. Seçer, Gülnarda muhtarlarla yaptığı toplantıda “Tarihe Geçmek İstiyorum” dedi.

Başkan Seçer, “Tarihe Geçmek İstiyorum”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in muhtarlar buluşması Gülnar ilçesi ile devam etti.  İftar programı için gittiği Gülnar’da muhtarlarla buluşan Seçer, onların sıkıntılarını dinledi, eksiklerin giderilmesi için ekiplere talimat verdi.

Ramazan ayı boyunca gittiği her ilçede muhtarlarla, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen ve muhtarlarla birebir görüşerek isteklerini ve eksiklerini tespit eden Başkan Seçer bu kez Gülnarlı muhtarlarla bir araya geldi.

Gülnar’ın dağınık bir yerleşim birimi olması nedeniyle yol ve su gibi sorunlarının çok olduğunu bildiklerini ifade eden Seçer, muhtarlarla hem sohbet etti, hem de eksiklerini dinleyerek ekiplere sorunların bir an önce giderilmesi için talimatlar verdi.

“Muhtarlar benim mahalleler ile bağlantımı sağlayacak”

Vatandaşların sorunlarını öğrenme noktasında muhtarların ne kadar önemli olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Seçer,   “Muhtarlar benim mahalle ile bağlantımı sağlayacak olan en önemli birim” dedi.

Gülnar’ın dağınık bir yerleşim birimi olduğunu ve dolayısıyla sorunların diğer ilçelere göre fazla olduğunu kaydeden Seçer,  “Gülnarımız kırsal yoğunluğu fazla olan ve daha çok tarımsal üretimle geçimini sağlayan vatandaşlarımızın yaşadığı bir ilçe. Yer dağınık olunca sorunlar da bir hayli fazla oluyor. Yapmak istediklerimiz seçim döneminde söyledik. Allah’ın izni ile de yapacağız”  şeklinde konuştu.

“Tarihe geçmek istiyorum”

Gülnarlıların grup yolu, içme suyu, tarımsal sulama borusu, park gibi kendisine iletilen eksiklerini giderecekleri ancak meclisten kendisine borçlanma yetkisinin verilmesi gerektiği ifadeleri ile sözlerini sürdüren Seçer, “Mersin’de ve Gülnar’da tüm sorunların takipçisiyiz. Gece uyumadan çalışıyoruz. İşimize hâkimiz, çalışkanız, birikimliyiz, becerikliyiz. Açık söyleyeyim ben hizmet etmek istiyorum ve tarihe geçmek istiyorum. Çok güzel hizmetler vermek istiyorum. Bu şevkimiz var”  ifadelerine yer verdi.

“Bundan sonra artık sözün bittiği yerdeyiz, işimize bakacağız”

Vatandaşların sıkıntılarını çözmek için deneyim sahibi olmak gerektiğini söyleyen Seçer, “Bizler de deneyimli yöneticiler ve siyasetçileriz. Bu işe de isteyerek geldik. Mersin gibi bir yerde seçim almak için çok emek verdik. Binlerce insanla diyalog kurup, güven verdik. Bundan sonra artık sözün bittiği yerdeyiz, işimize bakacağız. Benden yana herkes rahat olsun” ifadelerine yer verdi.

Mersin’in her mahallesine eşit hizmet anlayışı ile yaklaşacağını ifade ederek “Mahalleniz bana oy vermedi diye hizmet getirmeyeceğimizi, sizi öteleyeceğimiz asla aklınıza getirmeyin. Hizmet isteyen yerin hangi partili olduğunu düşünmek aklıma bile gelmez. Ben belediye başkanı olarak herkesin belediye başkanıyım” diyen Seçer, muhtarlardan büyük alkış aldı.

“Tüm muhtarlarımıza bütün iletişim kanallarımız açık”

Gülnar’ın en uzak mahalle muhtarının bile kendisine ve ekibine kolayca ulaşabileceğini ifade eden Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tüm muhtarlarımıza bütün iletişim kanallarımız açık. Hizmetleri, talepleri, eksikleri, önerileri sizler söyleyeceksiniz. Bizler yerine getirmek zorundayız. Allah’ın izni ile de zamanla tüm sözünü verdiğimiz hizmetleri yerine getireceğiz”

Toplantının ardından Başkan Seçer muhtarlara tek tek söz vererek, mahallelerine dair eksikleri dinledi. Yapılması gerekenleri not ettirdi. Muhtarlar da Başkan Seçer’e borçlanma yetkisi konusunda destek vereceklerini ilettiler. Toplantının ardından Başkan Seçer tüm muhtarlarla ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bayramlaşarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.