SİYASET
Giriş Tarihi : 03-01-2021 10:58

Başkan Seçer: 'Bizim işimiz hizmet etmek'

Haber Merkezi-Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Biz bu ülke için geldik, bu halk için geldik, hizmet için geldik. Çamur at izi kalsın zihniyeti, gereksiz polemiklerle kentin zamanını alma, kentin enerjisini almak, bu bizim işimiz değil. Bizim işimiz hizmet etmek” dedi. Parayı ekonomik, akılcı bir şekilde kullanmak istediklerini söyleyen Seçer, 21 ayda çok önemli işler yaptıklarını söyledi.

Başkan Seçer: 'Bizim işimiz hizmet etmek'

Haber Merkezi-Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Biz bu ülke için geldik, bu halk için geldik, hizmet için geldik. Çamur at izi kalsın zihniyeti, gereksiz polemiklerle kentin zamanını alma, kentin enerjisini almak, bu bizim işimiz değil. Bizim işimiz hizmet etmek” dedi. Parayı ekonomik, akılcı bir şekilde kullanmak istediklerini söyleyen Seçer, 21 ayda çok önemli işler yaptıklarını söyledi. Seçer, “Bir taraftan engellerle mücadele, bir taraftan pandemi ile mücadele, bir taraftan da şehrin taleplerini karşılama mücadelesi.
İyi niyetle çalıştık. Bizim için hafta sonu, gece gündüz ayrımı yok. Bizim kafamızın arkasında bir şey yok. Bizden kimse yolsuzluk, tüyü bitmemiş yetimin hakkına tenezzül etme gibi bir beklenti içerisinde böyle kenarda ağzını açıp beklemesin. Onlar avuçlarını yalarlar.
Biz bu ülke için geldik, bu halk için geldik, hizmet için geldik. Çamur at izi kalsın zihniyeti, gereksiz polemiklerle kentin zamanını alma, kentin enerjisini almak, bu bizim işimiz değil. Bizim işimiz hizmet etmek” dedi.
 “Bürokraside işlerimiz ağır yürüyor” MESKİ’ye borçlanma aldığını fakat teminat mektubu alamadığı için borçlanmadan faydalanamadığını ifade eden Seçer, şu ifadelere yer verdi: “Bürokraside işlerimiz ağır yürüyor. Bakın kaç haftadır alnımın damarı çatladı. Bitüm alacağım. Yol yapıyorum Türk Petrol A.Ş.’den alıyorum. Piyasadan alıp kalitesiz bitüm almayayım diye devlet kurumundan alıyorum.
Bana diyor ki Türk Petrol A.Ş. ‘Bana teminat mektubu ver, ben senden bunun parasını peşin almayayım. 12 ay sana imkan sağlayayım.’ İller Bankası’ndan haftalardır bize niye bu eziyeti çektiriyorsunuz.  Bu bitümü biz yiyecek miyiz? Cebimize mi koyacağız? Bu memlekete hizmet olarak yapacağız, yazık değil mi bizlere. Bu kimin parası, bu halkın parası. Borçlanacaksınız, teminat mektubu alamıyorsunuz, düne kadar dayandım. Bu konuları kamuoyuyla da paylaşmadım. Geçtiğimiz dönem MESKİ’ye borçlanma vermediler hatırlayın.
Ben Meclis’e tekrar getirdim, ısrar kararı aldım. Cumhur İttifakı 40’ı bulamadı ve ben borçlanmayı geçirdim ama borçlanmadan faydalanamadım. Bir banka teminat mektubu olmadan bana küçük bir miktar kredi açtı ama diğerleri İller Bankası’ndan benden teminat mektubu istedi. Şu ana kadar alamadım. Yani burayı aşıyorsunuz, Meclis’i aşıyorsunuz devletin kurumunu aşamıyorsunuz.
Öbür tarafta işler yürümüyor ama bunlar bizi bıktırmayacak. Tamam kenti germeyelim, iyi olalım hay hay, hiçbir lafımız yok ama bir uçtan da işlerimiz süratle gitsin. Bürokrasi bize yardımcı olsun. Ben teminat mektubunu kimin için istiyorum, bir yerden bir kredi istiyorsam kimin için istiyorum? Borçlanma istiyorsam kimin için istiyorum, bu kent için bu kente hizmet için.”