GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 17:42   Güncelleme : 26-01-2021 17:42

Başkan Seçer: ‘Belediye halkın belediyesi, sizlerin belediyesi’

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplu taşıma esnafına yapılan destekle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Seçer: ‘Belediye halkın belediyesi, sizlerin belediyesi’

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplu taşıma esnafına yapılan destekle ilgili açıklamalarda bulundu.  Seçer, şöyle devam etti: “Burada okul servis araçlarını farklı gördük. Mağduriyetin çok fazla olduğunu biliyorduk. 
Farklı tutalım dedik. Bir iz değer alalım, yüzde 90 gibi bir indirim yaptık. Diğer taksi, minibüs ya da personel servisi, midibüs, özel halk otobüsleri bunlara da yüzde 55 gibi bir indirim yapalım katkı olsun, vize ücretlerinde böyle bir düzenleme yaptık. Yine araçların devri ve çalışma yaş sınırı ve faaliyet süresini 15 yıl olarak belirledik. Daha önce biri 10 yıldı, bir diğeri 12 yıldı. Şimdi her ikisini de eşitledik.
Yine okul servisi yapan S plaka sahibi esnafımızın uygunluk belgesi almasını Temmuz ayına bırakmıştık. Toplamda 1,5 milyon liralık bir gelirden biz feragat ettik. Sadece vizede yaptığımız, uygunluk belgesinde yaptığımız katkı ile biz 1,5 milyonluk bir gelir kaybına uğradık ama helali hoş olsun. Neticede belediye halkın belediyesi, sizlerin belediyesi. Bu uygulamalardan 6 bin 419 esnaf yararlanıyor. Herhalde bu konuda hepsi müracaatlarını yapıyor ve bunlardan faydalanacak.”dedi.