SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-03-2020 15:45

Başkan Kılınç’tan Yazlıkçılara Nazik Korena Uyarısı

Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Korena Virüs tedbirleri kapsamında bir süreliğine hem Anamur halkının hem de kendi sağlıklarının korunması için ilçeye gelmemeleri konusunda uyardı.

Başkan Kılınç’tan Yazlıkçılara Nazik Korena Uyarısı

Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Korena Virüs tedbirleri kapsamında bir süreliğine ilçeye gelmeleleri konusunda uyardı. “İlçemizde yazlığı bulunan ve son bir hafta içerisinde yoğun bir şekilde ziyarete gelen değerli misafirlerimiz; Cennetten bir köşe olan ilçemiz Anamur'a gelmek elbette herkes gibi sizinde hakkınız. Ancak son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden Corona Virüsü nedeniyle sosyal izolasyon uyguladığımız, sokağa çıkma kısıtlaması getirdiğimiz şu günlerde sizden sosyal izolasyon, 14 günlük karantina süresi ve mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama gibi kurallara azami dikkat ve titizlik bekliyoruz.” Diyen Başkan Kılınç’ın açıklaması şöyle devam ediyor;
“Ülkemiz de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart'tan bu yana Belediye olarak yaptığımız hijyen, dezenfektasyon ve bilgilendirme çalışmaları ile Anamurlu hemşerilerimizin tavsiyelerimize ve devletimizin aldığı kararlara karşı sergiledikleri bilinçli tavır sayesinde çok şükür bugüne kadar tek bir vakaya bile rastlanmamıştır.
Bu saat itibari ile oluşturulacak en ufak bir aksaklık veya göz ardı edilecek herhangi bir sosyal izolasyon kuralı büyük felaketlere yol açacak, telafisi olmayan sonuçlar doğuracaktır. Anamur Belediye Başkanlığı, devletimizin ve milletimizin sağ salim yarınlara ulaşabilmesi için Anamur'u sokak sokak, cadde cadde kolluk kuvvetlerimizle birlikte 24 saat esasına göre tarayacak, ve getirilen kurallara uymayan her kim olursa olsun her türlü adli ve cezai işlemi koşulsuz şartsız uygulayacaktır. Lütfen sosyal izolasyon kurallarına uyun ve evinizden çıkmayın.”