EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-03-2020 10:35

Başkan Kılınç’tan  Öğrencilere Corona Uyarısı

Haber Merkezi-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Korona Virüsüne önlem amaçlı şehir dışından gelen öğrencileri uyardı. Başkan Kılınç konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu metni yayınladı;  

Başkan Kılınç’tan  Öğrencilere Corona Uyarısı

Haber Merkezi-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Korona Virüsüne önlem amaçlı şehir dışından gelen öğrencileri uyardı. Başkan Kılınç konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu metni yayınladı;        Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Değerli Hemşerilerim diyerek başladığı uyarısını şu şekilde sürdürdü: 
"Bilindiği üzere dünya genelinde hızla yayılan Korona (COVID-19) Virüsüne  maalesef ki ülkemiz de de rastlandı.   Virüsün yayılmasına engel olmak amaçlı dün (12.03.2020) itibari ile  ülke genelinde Üniversiteler ve okullar 3 haftalığına tatil edildi. İlçe nüfusumuza bağlı çok fazla öğrencimiz farklı şehirlerde öğrenim görmekte ve okulların tatil edilmesiyle öğrencilerimiz  memleketlerine  dönmeye başladı.      Öğrencilerimizin dönüşleri esnasında  özellikle toplu taşımaları tercih etmesi  virüsün bulaşma hızını kolaylaştırmaktadır. 
Öğrencilerimizin kendileri ve sevdikleri için,  oluşabilecek herhangi bir vakaya önlem almak amaçlı memleketlerine döndüklerin de; virüsün kuluçka süreci olan 14 günlük süreçte mümkün olduğunca kalabalık  ortamlardan uzak durmaları, kendilerini karantinaya almaları, herhangi bir rahatsızlık (Ateş, öksürük ve nefes darlığı vb.)  durumunda  sağlık kuruluşlarına başvurmaları rica olunur. Temennimiz dünyada daha fazla insan zarar görmeden bu buhranın sona ermesidir.  Rabbim ülkemizi her türlü felaketten, afetlerden ve bulaşıcı hastalıklardan korusun."