GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 00:16   Güncelleme : 22-04-2021 00:16

Başkan Kılınç'tan Kekikli Hijyen Mesajı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 'Yörüklerin şehri kekik kokmalı' diyerek hem botanik yapıya hemde temizliğe dikkat çekti Kekikli Hijyen Mesajı

Başkan Kılınç'tan Kekikli Hijyen Mesajı

Başkan Kılınç: "Yörüğün Kenti Kekik Kokmalı"

Anamur Belediyesi şehir merkezinde bulunan cadde sokakları içerisinde dezenfektan ve kekik özlü su bulunan tankerlerle yıkayarak kenti virüslerden korumayı hedefliyor.

Son günlerde ülke genelinde hızla artış gösteren covid-19 salgınına karşı tedbirleri artıran Anamur Belediye Başkanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasının saat 19'a çekilmesi ile birlikte kent genelinde hummalı bir temizlik çalışması başlattı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde insanların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakların belirli periyotlarla yıkanacağını belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç :"son günlerde ülkemizin genelinde görülen salgın artışı nedeniyle devletimizin aldığı kısıtlamalara ek olarak bizde cadde ve sokaklarımızı içerisinde dezenfektan ve kekik özlü su bulunan tankerimizle yıkama kararı aldık. Böylece kentimizi hem gün içerisinde şehir merkezinde yaşanan hareketlilik nedeniyle oluşan mikrop ve bakterilerden arındırmış olacağız hemde yörük kenti Anamur'un cadde ve sokaklarında kekik kokmasını sağlayacağız." dedi.