GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2020 09:51   Güncelleme : 26-10-2020 09:56

BAŞKAN ÇETİNKAYA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya Bozyazılıların Cumhuriyet Bayramını Kutladı

	 BAŞKAN ÇETİNKAYA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa ÇETİNKAYA Cumhuriyetin ilanının 97’inci yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan ÇETİNKAYA yayımladığı mesajda;

“Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 97.yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

Bizlere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak,  bu yolda güçlü adımlarla ilerlemek, gelecek kuşaklara aydınlık ve  çağdaş bir gelecek bırakmaktır.

          Bugün, yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek, bize emanet edilen Cumhuriyet’in gösterdiği yolda çağdaş uygarlık seviyelerine ulaşmak ve üzerine çıkmak görevini milletçe üstlenmiş bulunmaktayız. Bize, Cumhuriyetimizi armağan eden Atatürk'e ve aziz Şehitlerimize olan görevimizi yerine getirebilmemiz, ancak onların emaneti olan Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkün olacaktır.

          Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak;  çağdaş dünya devletleri içinde saygın yeri ile her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Unutmamalıyız ki biz, en zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Bu güven ve istikrar ortamını korumaya devam edeceğiz. Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmayı hedeflemekteyiz.
 
         Muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ilke edindiğimiz, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devleti olarak bize bu gururu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.” Dedi .