GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 14:05   Güncelleme : 10-01-2023 14:05

Başkan Böcek Kuveyt Büyükelçisi Alenzi'yi misafir etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhitin Böcek, Kuveyt Büyükelçisi Wael Yousef Alenzi’yi konuk etti.

Başkan Böcek Kuveyt Büyükelçisi Alenzi'yi misafir etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhitin Böcek, Kuveyt Büyükelçisi Wael Yousef Alenzi’yi konuk etti. Uzun yıllar Akdeniz bölgesindeki ülkelerde görev yaptığını belirten Büyükelçi Alenzi, gördüğü ülkeler ve şehirler içerisinde Antalya’nın en güzel şehir olduğunu söyledi. Büyükelçi Alenzi, “Antalya’daki bu güzelliği görünce çok büyük emeğiniz olduğunu bizzat müşahede ettim. Antalya sizin burada olmanız açısından çok şanslı” dedi. 

Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu'na katılmak üzere Antalya’da bulunan Kuveyt Büyükelçisi Wael Yousef Alenzi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Büyükelçi Alenzi’ye Antalya’nın turizm ve tarım potansiyeli hakkında bilgi veren Başkan Böcek, “İnşallah bu ziyaret ülkelerimiz arasında turizmde, sosyal, kültürel ve ticari anlamda ilişkilerimizin gelişmesine de vesile olur. Bu ilişkilerimizi geliştirmek ve sürdürmek isteriz” dedi.

BÜYÜKELÇİ ALENZİ’DEN BAŞKAN BÖCEK’E ÖVGÜ

Antalya’yı ilk kez ziyaret ettiğini ve çok etkilendiğini söyleyen Büyükelçi Alenzi, “Antalya’daki bu güzelliği görünce çok büyük emeğiniz olduğunu bizzat müşahede ettim. Antalya’da bulunmanız açısından çok şanslısınız. Antalya da sizin burada olmanız açısından çok şanslı. Dünyadaki birçok yere ziyaretimle kıyasladığımda gördüğüm en güzel şehir diyebilirim. Avrupa ülkelerinin birçoğundan çok çok daha güzel. Akdeniz bölgesindeki ülkeler arasında da gördüğüm en güzel şehir. Buraya gelince Kuveytli vatandaşlarımızın Antalya’ya olan ilgisini çok daha iyi anladım. Antalya’ya bunları sağladığınız için sizi çok tebrik ediyorum. Böylesi güzel bir şehri yöneten kişilerin kim olduğunu görmek istedim ve sizi ziyaret ettim” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK ANTALYA’YI ANLATTI
Başkan Muhittin Böcek de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözünü hatırlatarak, Antalya’nın Türk turizminin başkenti olduğunu söyledi ve tarımda da önemli bir potansiyele sahip olduğu bilgisini verdi. Başkan Böcek ziyaretin anısına Büyükelçi Alenzi’ye üzerinde Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı plaket takdime derken, Büyükelçi Alenzi’de Başkan Böcek’e Arapların simgesi atmaca figürü hediye etti. 


Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi