GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2021 10:09   Güncelleme : 15-04-2021 10:21

BAŞİKA ÜS BÖLGESİNE ROKETLİ SALDIRI BİR ASKERİMİZ ŞEHİT

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) açıklamasına göre Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendi., Atılan üç roketten birisinin üs bölgesine, diğer ikisinin köy içerisine düşmesi sonucunda bir asker şehit olurken, köyde yaşayan bir çocuk da yaralandı. .

BAŞİKA ÜS BÖLGESİNE ROKETLİ SALDIRI BİR ASKERİMİZ ŞEHİT

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) açıklamasına göre Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendi., Atılan üç roketten birisinin üs bölgesine, diğer ikisinin köy içerisine düşmesi sonucunda bir asker şehit olurken, köyde yaşayan bir çocuk da yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

"Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlenmiştir. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içerisine düşmüştür. Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, köyde yaşayan bir çocuk da yaralanmıştır.  Bölgede bir SİHA görevlendirilmiş ve gerekli tedbirler derhal alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz."