GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 17:17

Balıkesir'den üreticiye damızlık koç desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsutlu üreticilere yüzde 100 hibe ile 25 damızlık koçun daha dağıtımını gerçekleştirdi.

Balıkesir'den üreticiye damızlık koç desteği

Dağıtım törenine; Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

441 damızlık koç hibe edildi

Balya, Dursunbey, Gönen, Kepsut ve Manyas ilçelerindeki üreticilere hibeyle toplam 416 damızlık koç desteğinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kepsut’ta bulunan Balıkesir Kuzusu Damızlık Koyun Çiftliği’nde yetiştirdiği 25 adet damızlık koçu, Kepsutlu üreticilere yüzde 100 hibe ile dağıttı.

“Üreticiyi destekliyoruz”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, dağıtılan koçlar sayesinde Balıkesir Kuzusunun popülasyonun artacağını, coğrafi işaretli Balıkesir kuzusuna yurt içi ve yurt dışından gelen taleplerin karşılanabileceğini bilgisini aktardı.

Dağıtımların sayıları artarak devam edeceğini belirten Akça, “İlimizde Bitkisel ve Hayvansal üretimi birçok proje ile desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi