GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2022 14:10

Balıkesir’de Mahalle Ligi için başvurular başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve paydaşlarının ortaklığında organize edilen “Mahalle Ligi Turnuvaları” için başvurular başladı.

Balıkesir’de Mahalle Ligi için başvurular başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen Mahalle Ligi’nin bu sezon, 20 ilçeden 40 bin çocuğa ulaşması hedefleniyor.

Basketbol ve voleybol branşları da eklendi

Futbol branşında organize edilen bu yıl ise; futbolun yanında basketbol ve voleybol branşlarının da dahil edildiği Mahalle Ligi Turnuvası’yla birlikte, 20 ilçenin bin 133 mahallesinde yaşayan çocuklara ulaşılacak.

Mahalle Ligi kapsamında spor yapmak isteyen çocuklar; 20 ilçe belediyesi, ilçe tertip komiteleri, ilçe gençlik spor müdürlükleri ve okullardan 15 Kasım gününe kadar başvurularını yapabilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, turnuva hakkında “Bir zamanlar sokak oyunları ve mahalle dostlukları çocukların gelişiminde ve eğitiminde güvenli alanlar olmuşlarsa da artık değişen modern dünyada bu önem ve hassasiyet yaşanmıyor.” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, çocukların gelişimine ve eğitimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Çocuklarımızın kendilerini rahatça ifade edebilecekleri, meşgale edinebilecekleri ve gelişimine yön verebilecekleri desteğe ihtiyaçları var. Bu da sporla giderilebiliyor.” dedi.

“Her yönden gelişimlerine katkı sağlayacak”

Mahalle Ligi Turnuvası ile çocukların; kendi ilgi alanlarında ve istekleri doğrultusunda sporla ilgilenip, sağlıklı bir adım atacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Takım ruhuyla paylaşmayı ve etkili iletişim kurmayı öğrenecekler, kötü alışkanlıklardan uzak duracaklar. Aynı zamanda ilçeler arası müsabakalarla, belki de daha önce görmedikleri yerleri görecek ve farklı kültüre sahip arkadaşlıklar edinecekler.” ifadelerini kullandı.  

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi