TANITIM
Giriş Tarihi : 12-12-2020 09:42

Balıkesir Derbisi Karşılaşmasına Koronavirüs Darbesi

Türkiye Futbol Federasyonu 1.lig’inin oynanacak 11.hafta maçlarının biri için çok önemli bir gelişme yaşandı. Bandırmaspor ve Balıkesirspor takımları için yapılacak karşılaşmayla ilgili olarak oldukça önem arz eden açıklamalar yapıldı.

Balıkesir Derbisi Karşılaşmasına Koronavirüs Darbesi

Her iki takım için kulüplerden yapılan açıklama da maçın Covid 19 virüsü nedeniyle oynanamayacağı belirtildi.

Tüm dünyayı ve ülkenin genelini rahatsız eden bu durum bu derbi maçı üzerinde de olumsuz etkisini ortaya çıkardı. 11.hafta oynanması için gerekli hazırlıkların yapıldığı bu karşılaşma maalesef birtakım gelişmelerden dolayı oynanamayacak. Çünkü belirtilene göre bir önceki günde Bandırmaspor takımına ait iki oyuncuda yapılan Koronavirüs testleri pozitif olarak belirlendi.

8 Oyuncuda Virüs Pozitif

Bu önemli gelişme her bakımdan iki ekip için büyük bir rahatsızlığın duyulmasına sebep oldu. Bandırmaspor tarafında yapılan açıklamada takımda yer alan 8 oyuncu ve diğer personellerin testlerinin pozitif çıktığından bahsedildi. güncel  maç izle  

Toplamda 17 Oyuncuda Testler Pozitif

Koronavirüs genel olarak birçok farklı alanda insanların yaşamları üzerinde çok önemli ölçüde etkiler meydana getirirken spor dünyası da her bakımdan bu durumdan nasibini alıyor. Kulüplerden yapılan açıklamalara bakılacak olduğunda her iki takımda da yer alan oyuncuların toplamda 17 tanesinin testlerinin pozitif olduğu görülebiliyor.

Önümüzdeki pazar günü oynanacak olan bu yerel nitelikte derbi maçında her iki takımda zor olanı yapmak durumunda kalacak Çünkü iki takımda da maça katkısı olacak birçok önemli oyuncu maalesef yer alamayacak. : S Sport izle