EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-06-2021 11:34   Güncelleme : 05-06-2021 11:41

BALÇOVA'DA ATIKLAR ESERE DÖNÜŞTÜ

Balçova Belediyesi'nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği geri dönüşüm yarışmasına katılan miniklerin atıklardan yaptığı eserler belediye binasında sergilendi..

BALÇOVA'DA ATIKLAR ESERE DÖNÜŞTÜ

Balçova Belediyesi'nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği geri dönüşüm yarışmasına katılan miniklerin atıklardan yaptığı eserler belediye binasında sergilendi.

İzmir Balçova Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında çevre temizliğine olan duyarlılığı artırmak çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda belediyenin geri dönüşüm merkezlerine atıklarını getiren vatandaşlara saksıda çiçek verilirken, çocukların çevre bilinci edinmesi için ise yarışma düzenlendi. Çocukların evlerindeki atıklardan ürettikleri farklı nesneler belediye binasında sergilendi. 

Çevre bilincinin çocuk yaşta aşılanmasının önemini vurgulayan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Her geçen gün kirlenen dünyamızı kurtarmak için çevre duyarlılığının artırılması gerekiyor. Biz bu anlamda sürekli çalışmalar yaparak, bir doğa harikası olan ilçemizi korumaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerimize vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarımızın gösterdiği ilgi bizleri umutlandırıyor” diye konuştu.