EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:43   Güncelleme : 24-04-2021 10:46

BAKAN ELVAN’DAN, 102 MİLYAR DOLAR:″HALKIMIZA HİZMET AMACIYLA KULLANILDI″

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP iktidarının 18 yılında 102 milyar dolar dış borç aldığını hatırlattı, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a bu borcun nereye kullanıldığını sordu. Elvan, Tanrıkulu’nun soru önergesine; “Halkımıza hizmet amacıyla yapılan tüm giderlerin karşılanması için kullanılmaktadır” yanıtını verdi..

BAKAN ELVAN’DAN, 102 MİLYAR DOLAR:″HALKIMIZA HİZMET AMACIYLA KULLANILDI″

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP iktidarının 18 yılında 102 milyar dolar dış borç aldığını hatırlattı, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a bu borcun nereye kullanıldığını sordu. Elvan, Tanrıkulu’nun soru önergesine; “Halkımıza hizmet amacıyla yapılan tüm giderlerin karşılanması için kullanılmaktadır” yanıtını verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde; AKP iktidarının 18 yılda 102 milyar dolar dış borç aldığını belirtti. Elvan’a, bu paranın nereye harcandığını sordu.  

Bakan Elvan, Tanrıkulu’nun önergesine verdiği yanıtta; Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu’nun hükümlerini aktardı. Elvan, “Bütçe gelir veya borçlanma suretiyle edinilen imkanlar, ayrı harcama kalemleri veya projeler için tahsis edilmemekte, Hazine birliği kapsamında halkımıza hizmet amacıyla yapılan tüm giderlerin karşılanması için kullanılmaktadır” dedi.