SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2021 16:25   Güncelleme : 29-05-2021 16:33

BAHÇELİ, İSTANBUL’UN FETHİNİ KUTLADI: ‘ZULÜM BAŞLADI’ DİYENLERİN SOYU BOZUK, SÜTÜ LEKELİ″

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 14.53’te İstanbul’un fethinin 568’inci yıl dönümünü kutladı. Bahçeli, “Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır. Unutulmasın ki, ‘zulüm 1453’te başladı’ diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir” dedi. .

BAHÇELİ, İSTANBUL’UN FETHİNİ KUTLADI: ‘ZULÜM BAŞLADI’ DİYENLERİN SOYU BOZUK, SÜTÜ LEKELİ″

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 14.53’te İstanbul’un fethinin 568’inci yıl dönümünü kutladı. Bahçeli, “Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır. Unutulmasın ki, ‘zulüm 1453’te başladı’ diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden, saat 14.53’te İstanbul’un fethinin 568’inci yıl dönümünü kutladı.

“568 YILDIR ŞİZOFREN NÖBETİNE GİRDİLER”

Bahçeli’nin mesajı şöyle:

“Fetih bir istila, bir işgal, bir imha hareketi veya tevarüs edilen bir medeniyet birikimini yağma ve talan harabeliği değildir. Fetih, iman dolu gövdesiyle mücadele eden bir milletin gönül seferi, vicdan seferberliğidir. Çürümeye karşı taptaze ümitlerin dâhiyane sedasıdır. İstanbul’un fethinin yankıları hala devam etmektedir. Görülüyor ki, fethimizin onuruna fetretin ve nefretin zehrini bulaştırmak isteyenler oldukça faaldir. Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK KENTİ TASALLUT ALTINDA”

Bizans devleti tarihten silinmiş olsa da kokuşmuş hayaleti, zulmet hedefleri dolaşımdadır. İstanbul Türk-İslam medeniyetinin yüz akı, boğazın iki yanına tutunmuş incisi ve Türk milletinin iftiharıdır. İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır.

Dünyanın en büyük Türk kenti, maalesef ehil ve emin olmayan, neye ve kimlere hizmet ettiği meçhul bulunan tehlikeli bir zihniyetin tasallutu altındadır. Kifayetsiz muhterisler İstanbul’un fetih mirasını ileriye taşımayacak kadar takatsiz, yükseltemeyecek kadar da taksirlidir.

“ZULÜM’ DİYENLERİN SOYU BOZUK, SÜTÜ LEKELİ”

Unutulmasın ki, ‘zulüm 1453’de başladı’ diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir. Çünkü 1453’de karadan yürütülen gemilerin, surları döven millet kudretinin eliyle İstanbul çekim alanı, cazibe merkezi olmuş, insaniyetin, merhametin, hakka ve hukuka hürmetin mührüyle sivrilmiştir. İstanbul sevdamızın sancağı, kabul edilmiş dualarımızın mükâfatı, zaferlerimizin kaynağı, umutlarımızın vahası, son yurdumuzun ebedi varlığıdır.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Nurullah Genç’in bir şiirini de paylaşan Bahçeli, mesajında Taksim Camisi’nin açılışı ile ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dün itibariyle resmen açılmasından büyük bir bahtiyarlık duyduğumu özellikle paylaşıyorum. Sembolik temeli 2017 yılının şubat ayında atılan Taksim Camii’nin açık ve kapalı alanında 4 bin kişinin ibadeti mümkündür. İstanbul’a bir millet eserinin daha kazandırılması, inancımızın itibarına muazzam bir katkı sağlanması milletimizi sevince boğmuştur. Ayrıca bugün yerden yüksekliği 369 metre olan Avrupa’nın en büyük kulesinin hizmete sunulması bir diğer memnuiyet verici gelişmedir. Artık İstanbul’daki tüm radyo vericileri tek elde toplanarak İstanbul’un güzelliğine güzellik eklenecektir. Bu vesileyle Çamlıca Kulesi’yle birlikte Taksim Camii’nin yapımında ve hizmete açılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Fethimizin 568’inci yıl dönümü kutlu olsun diyorum.”