GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2019 10:20   Güncelleme : 08-06-2019 11:57

Aynı bölgede 2. Yangın

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur ilçesi Kızılaliler Mahallesinde bir yıl arayla aynı yerde ikinci yangın meydana geldi. Yangında yaklaşık 40 dönüm özel zirai alanın yandığı öğrenildi.

Aynı bölgede 2. Yangın

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur ilçesi Kızılaliler Mahallesinde bir yıl arayla aynı yerde ikinci yangın meydana geldi. Yangında yaklaşık 40 dönüm özel zirai alanın yandığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre Kızılaliler mahallesi Merkez Camii civarında çıkan yangına, Anamur Orman İşletme 7 arazöz, 3 su tankı ve 40 kişilik yangın ekibi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi de 3 araçla ile müdahale etti.
Elektrik kablolarının rüzgardan dolayı bir biri ile temas etmesinden çıktığı tahmin edilen yangının kesin sebebinin araştırmalardan sonra netleşeceği kaydedildi. Yangın mevsiminin başladığını hatırlatan Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, vatandaşların bu dönemde daha hassas olmalarını istedi.
En ufak bir duman görülmesi halinde dahi vatandaşın 112 acil servis  veya Anamur Orman İşletme Müdürlüğünün 814 10 62 numaralı telefonuna bildirmelerini istedi. Yangında bir muz seranın da kısmen zarar gördüğü tespit edildi.