DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-08-2020 11:32

Ayia Napa’da kurallara uyan yok !

Mustafa Özcan-Güney Kıbrıs’ın bir numaralı turistik bölgesi Ayia Napa’da düzenlenen plaj partisinde kurallara hiç uyulmadığı, partiye katılanlardan iki kişinin Coronavirüs kaptığı bildirildi.

Ayia Napa’da kurallara uyan yok !

Mustafa Özcan-Güney Kıbrıs’ın bir numaralı turistik bölgesi Ayia Napa’da düzenlenen plaj partisinde kurallara hiç uyulmadığı, partiye katılanlardan iki kişinin Coronavirüs kaptığı bildirildi. Rum Sağlık Bakanlığı ortaya çıkan vakaları dikkate alarak, bazı bölgelerde test sayısının artırıldığını bildirdi.
Öte yandan Politis gazetesi ise, edindiği bilgilere dayanarak, geçtiğimiz günlerde pozitif olduğu tespit edilen bir kişinin, 65’ten fazla temaslısı bulunduğunu yazdı. Gazete, söz konusu şahsın gereken dikkati göstermediğini ve virüsün yayılmasına sebep olduğunu kaydetti. Haberde, başka bir pozitif vakanın da, sadece çalıştığı iş yerinde 20’den fazla yakın temaslısı bulunduğu ve geriye kalanların henüz hesaplanamadığı belirtildi. Gazete, semptom gösteren bazı kişilerin de testlerini yaptırdıklarını ancak sonuçlar çıkana kadar kendilerini izole etmediklerini ve özellikle de gençlerin, hijyen kurallarını ve kendini koruma yöntemlerini uygulamadıklarının görüldüğünü yazdı.