EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-09-2019 18:31   Güncelleme : 01-10-2019 09:47

Ateş:'Okullarda Gençlerimize Sahip Çıkıcağız'

Mithat Ünal-Anamur Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yeni yönetimini Aslıhan Motelde verdiği kahvaltıda basına tanıttı. Ocak Başkanı İbrahim Ateş, Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Erdinç  ve Orhan Sevgin  ile birlikte yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Ateş; "Anamur’da ve Türkiye genelinde gençler arasında son günlerde artış gösteren madde bağımlılığı, intihar girişimleri, trafik kazaları, alkol kullanımı, psikolojik bunalımlar, sınav stresi gibi olayları en az seviyeye  indirmek için gerek sosyal sorumluluk projeleri, gerek uzman psikologların kontrolünde Anamur Ülkü Ocakların da vereceğimiz eğitim seminerlerimiz ile daha sağlıklı düşünen, topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi kendimize görev biliyoruz." dedi.

Ateş:'Okullarda Gençlerimize Sahip Çıkıcağız'

Mithat Ünal-Anamur Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yeni yönetimini Aslıhan Motelde verdiği kahvaltıda basına tanıttı. Ocak Başkanı İbrahim Ateş, Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Erdinç  ve Orhan Sevgin  ile birlikte yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıya Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, AGC yönetim kurulu, Mersin Büyükşehir ve Anamur Belediye Meclis Üyesi Kazım Kılınç, Tahsin Ünlü, İbrahim Polat, Muarrem Garip, Mithat Ünal, Musa Suan Mevlana Mermi ve Arzunur Koruk ta katıldı.  
Anamur Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı Başkanı İbrahim Ateş, öncelikle okul çevresinde öğrencilere uyuşturucu satmaya çalışan ve ahlak dışı davranışlarda bulunan kişilere karşı Anamur Ülkü Ocakları olarak müdahil olacaklarını söyledi.
Projelerimizi Siz Basın Mensupları Aracılığı ile Halkımıza Duyuruyoruz
Anamur Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bugün sizlerle kurumumuzun işleyişi ve yapacak olduğumuz projelerle ilgili bilgi alışverişi, bu projelerin Anamur halkına ve özellikle bu milletin geleceği olan birbirinden kıymetli gençlerimize ne gibi faydalar sağlayacağı, toplumsal yapının ülke genelinde uğramış olduğu bozulmanın yeni nesillerin yetiştirilmesiyle nasıl daha güzel bir hale getirilebileceği hususun da başlatmış olduğumuz projeleri tüm halkımız ve siz değerli basın mensuplarının  yakından takip etmesini ve desteklerini esirgememesini istiyoruz.
Okullarda Gençlerimize Sahip Çıkacağız
Sizlerinde bildiği üzere Anamur’da ve Türkiye genelinde gençler arasında son günlerde artış gösteren madde bağımlılığı, intihar girişimleri, trafik kazaları, alkol kullanımı, psikolojik bunalımlar, sınav stresi gibi olayları en az seviyeye  indirmek için gerek sosyal sorumluluk projeleri, gerek uzman psikologların kontrolünde Anamur Ülkü Ocakların da vereceğimiz eğitim seminerlerimiz ile daha sağlıklı düşünen, topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi kendimize görev biliyoruz.
‘’En güçlü silah fikir, en güçlü fikir de Türk milliyetçiliğidir.‘’ sloganıyla yola çıkarak gençlerimize ideolojik anlamda da eğitimler verip, okul da, ev de, sokak da örnek birer birey olarak bir Türk gencine yakışır şekilde hareket etmeleri hedeflenmiştir. Gençlerimizin istikballeri için gerekli olan eğitimi, eğitim birimimiz de bulunan kıymetli öğretmenlerimizin de destekleriyle, Anamur Ülkü Ocakların da öğrencilerimizin diledikleri derslerden diledikleri zaman yönetici öğretmenlerimizden eğitim almaları sağlanacaktır. Gençlerimizin okul ile olan ilişkilerini yakından takip edeceğiz.
Çevrecilik Milliyetçiliktir
 ‘’Çevrecilik Milliyetciliktir.’’ Sloganıyla oluşturduğumuz fidan dikme, sahil temizleme, sokak hayvanlarına sahip çıkma gibi birçok proje ile ilerleyen günler de karşınıza çıkacağız. Genel Başkanımız Sinan Ateş’in ifade ettiği gibi: ‘’ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı her mecrada kendini gösterecektir. Kırılan bir fidanın takipçisi olacağız, yok olma tehlikesin de olan her bitki türünün, her hayvanın varlığını savunacağız.‘’
Üniversitemiz liseler ve orta okullarımız da bulunan Teşkilatlarımız, Yönetimimiz, Asenalarımız ve saygı değer Anamur halkının da desteğiyle bütün projelerimizi en kısa zamanda hayata geçireceğimizi ve her geçen gün gençlerimizle, halkımızın gözü önünde yeni projeler ile gençleri sokaklardan çekerek onları birer Kürşat, Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Mustafa Kemal Atatürk olarak yetiştirip, damarlarında ki asil kanın farkına vardırıp, güzel nesiller yetiştireceğimizden ve güzel şeyler başaracağımızdan eminiz.”
Ateş ve görevi ile ilgili yönetim kurulu üyelerinin Basın mensuplarının sorularını cevaplamalarının ardından yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.
Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Şu İsimlerden Oluşuyor:
Anamur Ülkü Ocakları Başkanı:
İbrahim Ateş ( Esnaf)
Başkan Yardımcısı:
Mehmet Emin Erdinç ( Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler )
Başkan Yardımcısı:
Orhan Sevgin ( Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi )
Ortaöğretim Birim Başkanı:
Mehmet Emin Erdinç ( Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler )
Üniversite Birim Başkanı:
Orhan Sevgin ( Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi )
Üniversite Birim Başkan Yardımcısı:
Batuhan Tahsin Aydın ( İnşaat Mühendisi )
Asena Birim Başkanı:
Berna Köse ( Bankacılık Ve Sigortacılık )
Basın Ve Sosyal Medya Birim Başkanı:
Emre Bülbül ( Yapı Denetim Teknikeri )
Araştırma Ve Geliştirme Birim Başkanı:
Uğur Ali Şancı ( Mimar )
Araştırma Ve Geliştirme Birim Başkan Yardımcısı:
Ömer Türkay ( Maliye )
Eğitim Birim Başkanı:
Oğuzhan Güzel ( Matematik Öğretmeni )
Eğitim Birim Başkan Yardımcıları:
Adnan Tufan ( Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni )
Ergün Arıdeniz ( Özel Eğitim Öğretmeni )

Okan GÜLTEKİN ( İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ )
Hüseyin Cihan TİMUR ( TÜRKÇE ÖĞRETMENİ )