GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 23:05   Güncelleme : 12-11-2021 23:58

Arızalanan Otobüsün Yolcuları Anamurda Mahsur Kaldı

Mithat ÜNAL-Anamur da  arızalanan yolcu otobüsünün yolcuları, Antalya Mersin Karayolu Anamur otogarı karşısında boş bir petrol istasyonunda 20 saattir mahsur kaldılar. Yolcular otobüsün tamir edilmesinden sonra yollarına devam ettiler.

Arızalanan Otobüsün Yolcuları Anamurda Mahsur Kaldı

Mithat ÜNAL-Anamur da  arızalanan yolcu otobüsünün yolcuları, Antalya Mersin Karayolu Anamur otogarı karşısında boş bir petrol istasyonunda 20 saattir mahsur kaldılar. Antalya'dan hareket eden Fırat Yıldız yönetimindeki 73 DA 435 plakalı yolcu otobüsü Anamurda motor kısmındaki fanın çalışmaması nedeni ile arızalandı. Aralarında Cizre, Urfa ve Mardine, Kızıltepe'ye giden ve  kadın çocuk ve yeni ameliyat geçirmiş bir hastanın da bulunduğu 43 yolcunun geceyi ve gündüzü yol kenarında bekleyerek geçirdikleri öğrenildi. Yaşadıklarını anlatan yolcular, firma sahiplerinin yolcuları bu şekilde mağdur etmeye haklarının olmadığını dile getiriyorlar.
Aracın arızalanması ile mağdur olduklarını ifade eden yolcular, “Dün Antalya otogarından bindik 4 saat sonra aracımız arızalandı. Bize sabaha kadar tamir edileceğini söylediler ama hiçbir şey yapılmadı. Bunun mağduriyetini yaşıyoruz. Kadınlar var çocuklar var ameliyat olmuş bir kişi var. Hepimiz mağduruz.” Diyerek çaresizliklerini dile getirdiler. Yaklaşık 20 saattir mahsur kaldıklarını kaydeden Yolculardan Osman Damar, aralarından 25 kişinin mağduriyetleri nedeni ile Anamur Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunduklarını söyledi. Yaklaşık 20 saat mağdur kalan yolcular, otobüsün tamir edilmesinden sonra yollarına devam ettiler.