TANITIM
Giriş Tarihi : 02-08-2021 15:36   Güncelleme : 02-08-2021 15:36

Aristo Diyeti ile İdeal Kilonuza Rahatlıkla Ulaşın

Zayıflamak için birçok farklı diyet listesini uygulamış ama kilo verememiş olabilirsiniz.

Aristo Diyeti ile İdeal Kilonuza Rahatlıkla Ulaşın

Zayıflamak için birçok farklı diyet listesini uygulamış ama kilo verememiş olabilirsiniz. Siz de birçok insan gibi hayatınız boyunca diyet yapmaya çabalamış ama başarısız olmuşsanız doğru diyet programını tercih etmemişsiniz demektir. Hayalinizdeki kiloya ulaşmanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız bu kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizde fayda vardır. Size uygun olmayan ağır sporları yaparak ya da aç kalarak kilo vermek mümkün değildir. Bu şekilde kilo verseniz bile sağlığınızı kaybedebilirsiniz. Sıfır beden olmak ya da fit görünmek gibi hayalleriniz varsa bu hayalleri daha gerçekçi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sizin vücudunuz ve yaşam tarzınız için en ideal kiloya kavuşmak çok daha doğru bir karar olacaktır. Bu kiloya ulaşmak da sağlıklı beslenme ile mümkündür. Tek tip beslenmeye dayalı, kısıtlayıcı ve baskıcı diyetler yaparak motivasyonunuzu kaybetmiş olabilirsiniz. Ancak sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandıracak bir diyet programını uygulayarak bu motivasyonu yeniden kazanabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz en iyi diyet programlarından biri Aristo diyetidir. Bitkisel bazlı beslenme tarzını hayatınıza katarak fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyeti, vegan bir yaşam süren ünlü filozof Aristoteles’in yaşamından ilham alınarak oluşturulmuş bir beslenme modelidir. Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından ortaya atılan bu beslenme modeli, hayvansal ve glüten içeren gıdaların tüketiminin azaltılmasını içerir.

Bitkisel bazlı beslenme sayesinde daha hafif, ince, sağlıklı, zinde ve mutlu olmanın mümkün olduğu bilgisi ile oluşturulmuştur. Bitkisel bazlı beslenmede sebze ve meyveler başta olmak üzere baklagiller, tohumlar, kuru yemişler, bitki çayları ve tam tahıllar yer alır. Besleyici, doyurucu ve lezzetli öğünler sayesinde aç kalmadan hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkündür. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için Aristo diyeti tercih edilebilecek en iyi diyet programları arasındadır.

Aristo diyeti yaparak ilk ayda mevcut kilonuzun %10’unun verebilirsiniz. Aristo diyeti hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeyi kolay ve keyifli hale getirir. Aristo diyeti ile ilgili detaylara ulaşmak istiyorsanız Dr. Gönül Ateşsaçan’ın kaleme aldığı “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” adlı kitabı edinebilirsiniz.

Aristo diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti yaparken kısıtlayıcı ifadeler duymazsınız. Çünkü Aristo diyetinde miktar ya da kalori hesabı yapılmaz. Düşük kalorili yiyeceklerin yer aldığı bitkisel bazlı beslenmeye sayesinde tıka basa doysanız da şişkinlik ve hazımsızlık hissetmezsiniz. Kişiye özel olarak hazırlanan diyet listelerinde yer alan öğünler besleyici, düşük kalorili, doyurucu ve son derece lezzetlidir. Bu sayede bu diyet listesini uygulamak için hevesli ve istekli olursunuz. Aristo diyeti yaparken mutlu ve huzurlu olduğunuz için hem kilo verir hem de kendinizi psikolojik açıdan iyi hissedersiniz. İşte Aristo diyetinin yaşam kılavuzu olarak anılmasının temel sebebi de budur. Aristo diyeti vegan beslenme temelli bir beslenme modelidir. Ancak vegan beslenirken vitamin ve mineral eksikliği yaşamazsınız. Yeterli ve dengeli beslenme sunduğu için kendinizi her zaman enerjik, zinde ve motive hissedersiniz. Bu da diyet yapmayı çok daha kolay hale getirir.

Online diyet nedir?

Teknolojinin gelişmesi sayesinde birçok işimizi online olarak halledebiliyoruz. Diyet yapmak da son zamanlarda online diyet hizmeti sayesinde kolay hale geldi. Seyahat ederken, çalışırken, evde vakit geçirirken de diyet desteği alabilirsiniz. Kliniğe gitme imkanına sahip olamayanlar da bu hizmet sayesinde Dr. Gönül Ateşsaçan desteğiyle Aristo diyeti yapabilir. Online diyet yapmanız için öncelikle bir saç teli örneği göndermeniz gerekir. Bu saç teli üzerinden yapılan test sayesinde vücudunuzun tüm ihtiyaçları ve eksiklikleri ortaya konur. Kilo almanızın sebepleri veya kilo vermenizin önündeki engeller bu bilgiler ışığında saptanır. Böylece tamamen size özel, hedefe yönelik bir diyet listesi oluşturulur. Akıllı telefon ve internet sayesinde zayıflama süreciniz yakından takip edilir. Kilo durumunuz ve gelişiminize göre her hafta diyet listeniz güncellenir. Dilediğiniz her an aklınızdaki sorular ya da öğün tavsiyesi için diyetisyeninizle iletişime geçebilirsiniz. Böylece zayıflama süreciniz çok daha rahat ve huzurlu geçer. Aristo diyeti ile hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verir ve yaşam boyu sürdürebileceğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanabilirsiniz.

Kaynak: aristodiyeti.com.tr