TANITIM
Giriş Tarihi : 09-11-2019 23:26

Araplara Ev Satmak

Ticaret dünyası yerli ve yabancı olmak üzere ikiye ayrılabilir. Yabancı ticaret dünyasında yani yurtdışı satış ve alım işlemlerinde özellikle Türkiye’de bu alım ve satım gücünü etkileyen çok önemli bir faktör bulunmaktadır.

Araplara Ev Satmak

Ticaret dünyası yerli ve yabancı olmak üzere ikiye ayrılabilir. Yabancı ticaret dünyasında yani yurtdışı satış ve alım işlemlerinde özellikle Türkiye’de bu alım ve satım gücünü etkileyen çok önemli bir faktör bulunmaktadır. Tabi ki bu durum da para birimidir. Özellikle döviz kurunun etkilerinin görülebileceği belirli başlı ticaret sektörleri vardır.

Bu ticaret sektörleri arasında döviz kuru denilince akıllara gelen ilk seçeneklerden bir tanesi ise emlakçılık olarak adlandırılabilir. Emlakçıların sıkıntısız bir şekilde yabancılara satış yapabilme durumlarını araştırdıkları gözlemleniyor. Yabancı yatırımcının ülkemizden konut, arsa gibi gayrimenkul sahibi olabilmesi için de öncelikli olarak emlakçının bilmesi gereken bazı hususlar var. Tabi ki yatırımcı yabancıların da sınırlamalar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

, emlakçılar bazında bir değerlendirme yapıldığında bu satış işlemlerinin sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için tabi ki başta eldeki malın yani gayrimenkulün değerinin, kalitesinin iyi olması gerekiyor. Yani yabancı yatırımcılar bu tür gayrimenkul sahibi olmak istediklerinde daha popüler alanlara daha turistik bölgelere yazlık amaçlı ya da yatırım amaçlı bakıyorlar. Özellikle de metropollerde yabancılara satış yapmak daha kolay olacaktır. Yani bir emlakçı yurt dışından bir kimseye sıkıntısız bir şekilde kısa sürede satış yapmak istiyorsa, emlakçının elinde bulunan gayrimenkullerin bu niteliklere sahip olup olmaması da tabi ki çok önemli bir konudur. Bunun haricinde özellikle yurt dışından gelip ülkemizde bir gayrimenkul bakan kimsenin de sınırlamalardan haberdar olması gerekmektedir.

Bakıldığında Tapu ve Kadastro Müdürlüğü bilgilerine göre ülkemizde bir yabancı kimse maksimum olarak 30 hektarlık bir alana sahip olabiliyor. İşte bu nedenle de gayrimenkulü satın alacak olan yabancı bireyin bu müdürlük tarafından getirilen kural ve bilgileri iyi bir şekilde analiz ederek bu işlemlere başlamaları gerekiyor.