GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2021 15:34   Güncelleme : 29-05-2021 19:28

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR HAYVANAT BAHÇESİ AİLESİ YENİ DOĞUMLARLA BÜYÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı’nda; zebra, ceylan, dağ keçisi ve lemur başta olmak üzere çeşitli türlerde 150’nin üzerinde yeni hayvan dünyaya geldi. .

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR HAYVANAT BAHÇESİ AİLESİ YENİ DOĞUMLARLA BÜYÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı’nda; zebra, ceylan, dağ keçisi ve lemur başta olmak üzere çeşitli türlerde 150’nin üzerinde yeni hayvan dünyaya geldi.

Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı'nda doğum yoğunluğu yaşanıyor. 140 türde bin 580 hayvana ev sahipliği yapan Hayvanat Bahçesi’nin nüfusu yeni üyeleriyle birlikte artıyor.

150 YENİ YAVRU DÜNYAYA GELDİ 

Hayvanat Bahçesi'nde eşek, ceylan, dağ keçisi ve lemurlar doğum yaptı. Ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği zebralar da yavruladı. Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce doğan dişi zebraya "Arefe" ismi verildi. Yedi zebranın olduğu hayvanat bahçesinde böylece zebra sayısı sekize yükseldi.

Yeni doğumların, hayvan refahının iyi olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü veteriner hekim Aygül Arsun, şöyle konuştu:

“Hayvan popülasyonunun artması bizleri sevindiriyor. Bu dönem içerisinde 150’nin üzerinde yeni doğum gerçekleşti. Mart ayında ‘Çakıl’ zebra doğmuştu şimdi de yine bir dişi zebra ‘Arefe’ sağlıklı olarak dünyaya geldi. Yine özellikle çocukların sevdiği hayvan türlerinden bir eşek üyemiz doğum yaparak sevimli bir sıpa dünyaya getirdi. Gelen ziyaretçiler hem küçük sıpayı hem de diğer eşeklere büyük ilgi gösteriyor. Ayrıca dağ keçisi ve ceylanlarda da yeni doğanlarımız oldu. Halka kuyruklu lemur ailesine de iki yeni üye geldi. Dişi lemurlar, yavrularını bir an yanından ayırmıyor. Dünya’ya gözlerini açan yavrular, güzellikleriyle kendilerine hayran bırakıyorlar.”

ÖZENLE BAKILIYORLAR

Hayvanat Bahçesinde yeni doğan üyelere veterinerler ve bakıcıların kontrolünde özenle bakıldığını söyleyen veteriner hekim Aygül Arsun, yazın gelişiyle birlikte yeni doğan yavruları görmek için ziyaretçileri beklediklerini söyledi.