SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-04-2021 17:13   Güncelleme : 12-04-2021 17:13

ANNE KIZ LÖSEV’İN DESTEKLERİYLE LÖSEMİYİ BİRLİKTE YENDİLER

Haber Merkezi -Lösemi ile savaşırken kızının da lösemi olduğunu öğrenen annenin çaresizliğine LÖSEV yetişti. LÖSANTE’nin tamamen ücretsiz tedavisini üstlendiği 11 yaşındaki Seda Nur lösemi canavarını yenmeyi başarırken bir de kardeşe sahip oldu. Hem anne hem de kızı için umut olan bebeğin adı ise UMUT BEBEK oldu.

ANNE KIZ LÖSEV’İN DESTEKLERİYLE LÖSEMİYİ BİRLİKTE YENDİLER

Haber Merkezi -Lösemi ile savaşırken kızının da lösemi olduğunu öğrenen annenin çaresizliğine LÖSEV yetişti. LÖSANTE’nin tamamen ücretsiz tedavisini üstlendiği 11 yaşındaki Seda Nur lösemi canavarını yenmeyi başarırken bir de kardeşe sahip oldu. Hem anne hem de kızı için umut olan bebeğin adı ise UMUT BEBEK oldu. Yepyeni bir hayata adım atan Ateş Ailesi LÖSEV ile birlikte binlerce aileye ışık olmaya devam ediyor.
2007 yılında Konya’da Sibel ve Tarık çifti biricikçocukları Seda Nur’u kucaklarına aldılar. Henüz 11 yaşında iken Seda Nur’un ani ağrıları olduğunu fark etmiş, vücudundaki morarmalar ve halsizliği dikkatlerini çekmişti. Aslında lösemi onların çok yakından tanıdığı bir hastalıktı. Çünkü Sibel anne2016 yılında lösemi tanısı almıştı ve bitmeyen savaşı devam ediyordu. Seda Nur’un kendisiyle aynı belirtilerigöstermesi üzerineyavrusuna konduramadığı hastalığın teşhisi içinhastaneden hastaneye koşturduysa da korkulu rüyasından kaçamadı.

Seda Nur’a da annesi ile aynı teşhis konmuştu; “ Lösemi…”
Umuda İlk Çağrı

Tedavileri önce bu şehirdeki bir devlet hastanesinde başladı. Hijyen koşullarının yetersizliği ve tedaviye yönelik endişeleri üzerine Haziran 2018’de LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın Lösemili Çocuklara ücretsiz tanı ve tedavi imkânı sağlayan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ne başvurdular. Birkaç saat içindehastaneye davettelefonualdılar.
Umutlar yeşeriyor
Ertesi gün LÖSANTE’ye yatışı yapılan Seda Nur’un annesiSibel hanımın refakatinde tedavisi başlamıştı. Geçen zorlu ayların ardından olumlu seyreden tedavi sürecinde Seda Nur eve çıkabilecekti. Ancak tedavi için geldikleri Ankara’da kalmaya devam etmeleri gerekiyordu. Şehre yabancılık, yalnızlık, maddi zorluklar endişesiyle geçen saatlerin ardından LÖSEV’inLösemili Çocuklar Köyü’nde kalma imkânı sunulmasıylaumutlar yeniden yeşermişti. Seda Nur ve Sibel anne zorlu mücadelelerini LÖSEV’lesürdürüyordu.
LÖSANTE’de doğdu, annesine ve kardeşine “UMUT” oldu

Ateş Ailesi tedavinin son döneminde yeni bir üyenin ailelerine katılacağını öğrendiler. Sibel anne ikinci çocuğu Umut bebeğini tüm branşlarda hizmet veren LÖSANTE Hastanesi’ndehiçbir ücret ödemeden gerçekleştirdiği doğum ile kucağına aldı. Bir dönem koridorlarında lösemi ile savaştığı hastanenin kapısından kucaklarında Umut bebek ile yepyeni bir hayata adım atan Ateş Ailesi, kanserlemücadelesisürenlere, LÖSEV gönüllü vebağışçılarınaşöylesesleniyor;  “LÖSEV umudunhiçtükenmediğibiryerdir.Siz de umudunuzuaslayitirmeyin, mücadeleetmeye ve bumücadelelerinsürmesiiçinLÖSEV’edestek olmayadevamedin. Teşekkürler LÖSEV Ailem” 
Umutlar için tuğla koymaya devam

Tam 22 yıldır on binlerce çocuğa umut olan LÖSEV’dekiminik kahramanların sevinç çığlıkları, her gün halkımızın ve kurumların bağışları ile inşa edilen LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi koridorlarında yankılanmaya devam ediyor.
LÖSEV sayıları her geçen gün artan lösemi ve kanser hastası çocuğa bağışçıve gönüllülerinin destekleri ile hayat olurken sesleniyor; “Lütfen tuğla koymaya devam eder misiniz?”
https://www.losev.org.tr/v6/bagis