SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-09-2019 21:15

Ankara’da Lazer Epilasyon İle Tüysüz Bir Yaşama Merhaba Diyebilirsiniz

Hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunları arasında ilk sıralarda genellikle vücuttaki istenmeyen tüyler yer almaktadır.

Ankara’da Lazer Epilasyon İle Tüysüz Bir Yaşama Merhaba Diyebilirsiniz

Bu noktada son teknoloji ile beraber kullanılan cihazlarda da gelişmeler görüldüğü görülebilmektedir. Lazer epilasyon Ankara. Lazer epilasyonda yaşanan gelişmeler sayesinde artık insanlar bir süre lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinden kurtulabilme imkanına sahip olurlar. Lazer epilasyonda kılların yavaş yavaş yok olması özellikle kişinin hayatında büyük bir avantaj sağlarken diğer acılı yollarla uğraşmak zorunda kalmadan işlemlerini halledebilme imkanını sunar.

Lazer Epilasyonun Bir Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon hakkında bu zamana kadar birçok söylenti vardır ve insanların bazıları bu uygulamanın zararlı olduğunu iddia ettiği görülmektedir. Lazer epilasyon Ankara. Lazer epilasyon hakkında bu noktada incelemeler yapıldığı zaman aslında bu operasyonun vücuda zarar veren bir operasyon olmadığı görülmektedir. Çünkü bu işlem yapıldığı sırada cildinizde ter bezlerinize zarar verilmez ve işlem sadece kıl köklerinize uygulanır. Aynı zamanda lazer epilasyon uygulaması FDA’nın da onaylamış olduğu uygulamalar arasında yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon yapılacağı sırada uygulama süreci ise uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişim gösterebilmektedir. Sırt veya komple gibi büyük alana sahip olan yerlerin yapılması 1 ile 1,5 saat kadar sürerken yüz, koltuk altı gibi bölgelerin yapılması ise ortalama olarak 10 – 15 dakika kadar sürebilmektedir. Aynı zamanda çene ve bıyık gibi alanlar sadece 2 – 3 dakikalık bir süreç almaktadır. Lazer epilasyon bu noktada vakit olarak da size avantaj sağlar. Çünkü her geçen gün kıllarınızda azalmalar olduğunu görebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyon her ne kadar ilk seanstan itibaren sonuç vermekte olan bir işlem olsa da tek seansta bütün kıllarınızdan kurtulmanızı sağlamaz. Bu noktada sizin kıl durumunuza ve hormonal durumunuza göre kıların bitiş süreci değişim göstermektedir. Lazer sırasında vücudunuzda bulunan her bir kıl kökü bağımsız şekilde hareket ederken farklı zaman diliminde yok olmaktadır. Bu yüzden de tek seansla bütün kıllardan kurtulma durumu olmamaktadır. Fakat ilk seanstan itibaren kişinin sonuç alabildiği görülmektedir.

Güzelliğinizin Sembolü Dudaklarınız

Kadınlar için kılsız bir vücuda sahip olmak çok büyük bir önem arz ettiği gibi aynı zamanda dudak yapısının düzgün olması da büyük bir önem arz etmektedir. Birçok kadın dudak yapısının istediği gibi olmamasından şikayet etmektedir. ise kişinin dudaklarının ince olduğu takdirde daha dolgun ve çekici durmasına yardımcı olur. Dudak dolgusu işlemi sayesinde istediğiniz gibi çekici dudaklarınız olduğunu görebilirsiniz. Bazıları her ne kadar dudak dolgusunun çok fazla dikkat çeken bir işlem olduğunu düşünse de dudaklarınıza doğru oranda dolgu yaptırıldığı takdirde doğal bir görünüm de oluşmaktadır.

Dudak Dolgun İstediğim Gibi Olmazsa Ne Yapabilirim?

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra elde ettiğiniz sonuçtan memnun değilseniz ve dudağınız istediğiniz gibi durmuyorsa bu noktada sorun yaşamanıza gerek yoktur. Dudak dolgusu Ankara. Dudak dolgusu işleminden memnun kalmayan kişiler bunu belirttiği takdirde sadece birkaç dakika içerisinde dudak dolgusu alınabilmektedir. Yapılan işlem sonrasında dudaklarınız eski haline geri döner. Bu yüzden işlemden yana soru işaretleri yaşamanıza ve kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

Dudak Dolgusu Acılı Bir İşlem Mi?

Özellikle acı eşiği düşük olan kişiler dudak dolgusunun acılı bir işlem olup olmadığını merak etmektedir. Dudak dolgusu işlemi yapılacağı sırada ilk olarak bölgeye anestezik krem uygulaması yapılmaktadır. Dudak dolgusu Ankara. Sonrasında ise 30 dakika kadar bölgenin uyuşması beklenmektedir. Bölgenin uyuşmasından sonra ise işlem yapıldığı için işlem sırasında acı hissetmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Çok ufak sivri sinek ısırığı gibi bir his oluşabilmektedir.

Dudak dolgusu ilk yapıldıktan sonra iğneden dolayı oluşan travma şişlik ve morlukları meydana gelebilmektedir. Bu noktada korkmanıza gerek yoktur. Bu görünüm birkaç gün içerisinde geçecektir. Dolgunun tam olarak oturması ise birkaç haftayı bulabilmektedir. Bu yüzden işlem sonrasında gördüğünüz dudak, dudağınızın bundan sonraki hali değildir. Belirttiğimiz gibi birkaç gün içerisinde dudağınızın tam olarak nasıl olacağını ve nasıl sonuç alacağınızı görebilme imkanına sahip olursunuz. Bu şekilde dudağınızın nasıl olduğu daha net belli olur.