GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 10:06

Ankara’da kaçakçılık operasyonu

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince, Ankara’da kaçak sigara üreticilerine yönelik düzenlenen operasyonda, 2 milyon 216 bin Türk Lirası değerinde toplam 1 ton 875 kilogram tütün, 110 bin adet boş makaron ile 60 adet robot süpürgenin ele geçirildiğini açıkladı.

Ankara’da kaçakçılık operasyonu

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Ankara’da kaçak sigara üreticilerine yönelik düzenlenen operasyonda, kaçak olarak piyasaya sürülmek istenen 2 milyon 216 bin Türk Lirası değerinde toplam 1 ton 875 kilogram tütün, 110 bin adet boş makaron ile 60 adet robot süpürge ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Tütün Özel Ekibi ve Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince tütün ve tütün mamülleri kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen istihbarat faaliyetleri neticesinde, Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan bir işyerinin kaçak sigara üretiminde depo olarak kullanıldığı bilgisine ulaşan ekipler söz konusu adresi yakın takibe aldı.

Uzun süre söz konusu adresi gözlem altında tutan ekipler bütün bilgi ve belgeleri derleyerek operasyon için düğmeye bastı. Savcılık talimatı ve mahkemeden alınan arama kararıyla ilgili adrese baskın düzenleyen Gümrük Muhafaza ekipleri kaçak ürünleri bir bir tespit etti.  Gerçekleştirilen operasyon neticesinde yapılan detaylı aramada, 1 ton 875 kilogram tütün, 110 bin adet boş makaron ele geçirildi. Ayrıca yapılan aramalar esnasında 60 adet robot süpürge de ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin Ankara’da gerçekleştirdiği operasyonda ele geçirilen toplam 1 ton 875 kilogram tütün, 110 bin adet boş makaron ile 60 adet robot süpürgeye kaçakçılıkla mücadele kapsamında el konuldu. Olaya ilişkin soruşturmaya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi