GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 17:42   Güncelleme : 07-10-2020 18:11

Anemiryum Antik Kenti TRT Ekranlarında

Mithat Ünal-Anamur’un tarihine ışık yutan Anemurium Antik Kenti, TRT ekranlarında tüm Dünya’ya tanıtıldı. 2 bin 400 yıllık bilinen bir geçmişe sahin Anemurium Antik Kenti, Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim görevlisi Profesör Doktor Mehmet Tekocak Başkanlığında yürütülüyor. TRT ekibi Anamur’u enine boyuna gündemine aldı.

Anemiryum Antik Kenti TRT Ekranlarında

Mithat Ünal-Anamur’un tarihine ışık yutan Anemurium Antik Kenti, TRT ekranlarında tüm Dünya’ya tanıtıldı. 2 bin 400 yıllık bilinen bir geçmişe sahin Anemiryum Antik Kenti, Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Profesör Doktor Mehmet Tekocak Başkanlığında yürütülüyor.
TRT ekibi Anamur’u enine boyuna gündemine aldı. Anamur muzu ve çileğinin yanında bölgemizde yetişen ürünlerin dondurulmuş olarak dünya pazarına yolculuğunu gündemine alan TRT, Muhabir Bekir Özbek, Kameraman Fatih Mehmet Şenel ve Ulaşımdan Hasan Kararaslan’dan oluşan ekip, Anamurium Antik Kentin’de devam eden kazı alanında gündem oluşturdu. 
Kazı çalışmaları ile birlikte turist çekmeye başladığı ifade edilen Anemuiyum Antik Kenti ile ilgili haberde, kentin 2 bin 400 yıllık bir tarihe sahip olduğuna vurgu yapıldı. Rome ve Erken Bizans dönemine ışık tuttuğu vurgulanan haberde,  TRT Muhabiri Bekir Özbek haberi; “Anamur’un dünyaca ünlü muzu ve kumsallarıyla birlikte bir başka marka değeri daha var, o da Anemiryum Antik Kenti.

 

 


Son yıllarda artan kazı çalışmaları ve tanıtım hamleleri ile birlikte, Antik Kent, kültür turizminin yükselen yıldızı olmaya aday.” Anonsu ile duyurdu.  Haberde hem kentin tarihi hem de kazı çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verildi. Kameraman Fatih Mehmet Şenel’in kadrajından ekranlara yansıyan Anemurium Antik Kenti, TRT Haber sayesinde milyonlara tanıtılmış oldu. Haberi izleyen vatandaşlar, TRT’ye ve TRT ekibine teşekkür etti.