SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-03-2020 13:53   Güncelleme : 20-03-2020 14:43

Anamur’un Her Yeri Korena'ya Karşı Temizleniyor

Mithat Ünal-Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını artırdı. Anamur Belediyesi korona virüsüne karşı tedbir almak için halkın ortak kullanım alanlarında ve resmi kurumlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Anamur’un Her Yeri Korena'ya Karşı Temizleniyor

Mithat Ünal-Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını artırdı. Anamur Belediyesi korona virüsüne karşı tedbir almak için halkın ortak kullanım alanlarında ve resmi kurumlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Dezenfekte sırasında Kaymakamlık ve Adliye personeli başta olmak üzere dezenfekte edilen kurum personeli dışarı alındı. Çalışanlar dezenfekte çalışmaları tamamlanıncaya kadar kurum önlerinde bekletildi. Bu sırada kaymakamlığa girmeye çalışan genç bir bayan, “Şu anda kapalıyız.” Denilerek dışarı çıkartıldı. Ekipler ilçe genelinde çocuk oyun alanları, dükkan önleri, cadde ve sokakları özel temizlik maddesiyle yıkarken, bakteri üremesinin önüne geçebilmek için kaldırım kenarları ve çöp konteynerlerini dezenfekte etti. Sokaklarda ve kurumlarda yürütülen dezenfekten çalışmalarından memnuniyet duyan vatandaşlar ise ekiplere ve Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür ettiler.  Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, halk sağlığını korumak için Belediye olarak tüm önlemleri aldıklarını belirterek; “Korono virüsü dolayısıyla, halkımızın sağlığını düşünerek resmi kurumlarımızı ilaçlamaya başladık. Bize gelen talepler doğrultusunda, belli bir sırayla bütün kurumlarımızı ilaçlamaya devam edeceğiz. Bu kurumlarımızın içerisinde okullarımız, camilerimizde var. Ayrıca halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde de ilaçlama faaliyetlerini yürüteceğiz. Anamur halkı rahat olsun. Anamur Belediyesi olarak elimizden gelen bütün imkanları seferber ettik, her türlü tedbiri aldık. Bu konuda vatandaşlarımız rahat olsunlar.” Dedi.
Öteyandan Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri de Mersin genelinde olduğu gibi Anamurda da dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipleri Anamur Belediyesi ile eş zamanlı olarak sorumluluk alanlarına giren cadde ve sokakları ilaçlı su ile dezenfekte ediyorlar. Ekipler, sokak ve caddelere cephesi olan iş yerlerini de yıkayarak korona virüsüne karşı önlem alıyorlar.