GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2021 10:53   Güncelleme : 03-01-2021 11:48

Anamur'un 150 Yıllık sorununu Çözeceğiz

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ’nin sürdürdüğü çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Seçer, şu an toplamda 31 noktada aktif çalışmaların Anamurda da sürdüğünü kaydeden Seçer, Belediye başkanları olarak gittik, hem ilçe belediye başkanı hem ben beraber İller Bankası’nda görüşmeler yaptık. Anamur’un belki de gelecek 100, 150 yıllık sorununu çözmüş olacağız." dedi.

Anamur'un 150 Yıllık sorununu Çözeceğiz

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Basşkanı Vahap Seçer, MESKİ’nin sürdürdüğü çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Seçer, şu an toplamda 31 noktada aktif çalışma yürütüldüğünü söyledi.
MESKİ’nin çalışma yaptığı noktaları tek tek anlatan Seçer, açıklamasının devamında çalışmalara ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Her taraf şantiye gibi. Yolu da bunun içerisine kattığınız zaman aşağı yukarı 60, 70 noktada her tarafta bir çalışma söz konusu.
Çay’da, Çilek’te bir içme suyu şebeke çalışması var. Yine Tömük, Kargıpınarı’nda da büyük bir içme suyu çalışması var. Elvanlı’da vardı bitmek üzere. Gülnar’da da önemli bir projemiz var. Biliyorsunuz İller Bankası kaynaklı orada da bazı sorunlar yaşanmıştı.
Müteahhit işi bırakma durumundaydı, şimdi orayı çözüyoruz. Anamur’da da var. Belediye başkanları olarak gittik, hem ilçe belediye başkanı hem ben beraber İller Bankası’nda görüşmeler yaptık. Anamur’un belki de gelecek 100, 150 yıllık sorununu çözmüş olacağız.
Yazın yaylalardaki içme suyu sorununa da bir gönderme yapmak istiyorum. Pandeminin ardından yaz şartları, tabii ki yaz aylarında bu sorunu ayyuka çıkardı. Biz hemen tedbirleri aldık. Gözne, Ayva Gediği, Bekiralanı, Kepirli bu bölgeleri bir daha bu sorunları yaşatmaz hale getireceğiz dedik ve oranın çalışmalarını temmuz ayı içerisinde bitireceğiz. Şu anda depo inşaatı devam ediyor, terfi hattı yapılıyor. Onun ihalesine çıktık.”