GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2021 14:06   Güncelleme : 17-09-2021 14:14

ANAMUR'DAN ÇAMLIYAYLA'YA MESKİ YATIRIMLARI

HABER MERKEZİ-Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar olan çalışmalarını her geçen gün artıran MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara kaliteli ve modern altyapı hizmeti sağlamaya devam ediyor. MESKİ’nin başlattığı Mut ilçesi Tuğrul Mahallesi’nde içme suyu isale ve şebeke hattı yapım işinin tamamlanmasıyla vatandaşlara kesintisiz ve yeterli içme suyu sağlanacak.

ANAMUR'DAN ÇAMLIYAYLA'YA MESKİ YATIRIMLARI

HABER MERKEZİ-Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar olan çalışmalarını her geçen gün artıran MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara kaliteli ve modern altyapı hizmeti sağlamaya devam ediyor. MESKİ’ninbaşlattığı Mut ilçesi Tuğrul Mahallesi’nde içmesuyu isale ve şebeke hattı yapım işinin tamamlanmasıyla vatandaşlara kesintisiz ve yeterli içmesuyu sağlanacak. VİDFOLU

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mut ilçesi Tuğrul Mahallesi’nde içmesuyu isale ve şebeke hattı yapım işine başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlar kesintisiz ve yeterliiçmesuyuna kavuşacak.

MESKİ’nin yatırım bedeli 981 bin 505 lira olan yapım işi kapsamında, yaklaşık 2 bin 700 metre içmesuyu hattı yapılması planlanıyor.MESKİ’nin başlattığı çalışmayla Mut ilçesi Tuğrul Mahallesi’nde bulunan eski ve yıpranmış isale ve şebeke hatları yenileniyor, ekonomik ömrünü tamamlayaniçmesuyu deposunun yerine ise modern ve kaliteli içmesuyu deposu yapılıyor.

Bölgedeki çalışmaların sona ermesiyle birlikte yeni yapılaniçmesuyu şebekesi SCADA Merkezi’ne bağlanarak, kayıp-kaçağın da önüne geçilecek.