GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 22:02   Güncelleme : 01-07-2021 22:02

Anamurda İşaret Fişekli Kabotaj Gösterisi Nefes Kesti

Mithat ÜNAL- Mersin’in Anamur İlçesi’nde  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Anamur ve Bozyazı Balıkçı Teknelerinin  tur ve işaret fişeği şovları eşliğinde kutlandı.  Bozyazı Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Liman Başkanı Ahmet Temen Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Gökhan Çalık ve vatandaşlar katıldı. 

Anamurda İşaret Fişekli Kabotaj Gösterisi Nefes Kesti

Mithat ÜNAL- Mersin’in Anamur İlçesi’nde  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Anamur ve Bozyazı Balıkçı Teknelerinin  tur ve işaret fişeği şovları eşliğinde kutlandı.  Bozyazı Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Liman Başkanı Ahmet Temen Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Gökhan Çalık ve vatandaşlar katıldı.  Kaymakam Alp Eren Yılmaz,  Anamur’un denizcilik açısından öneminin büyük olduğunu söyledi. Yılmaz; “  Kabotaj bayramının çok büyük önemi var. Tam Kıbrıs’ın karşısında. Kıbrıs’a en yakın noktadayız.  Özellikle Doğu Akdeniz’de, son günlerde kaydetmiş olduğumuz gelişmeler ışığında, bölgemizin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Denizciliğin önemi, mavi vatanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.” Dedi. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ise günümüzde denizciliğin öneminin büyük olduğunu söyledi. Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlayan Başkan Kılınç, “Deniz zaten önemli idi, bugün daha da önemli. Çünkü Osmanlı Devletinde Akdeniz bir Türk gölüyken, bugün bize Antalya’dan denize ayağımızı uzattırmak istemiyorlar.  Mavi vatan önemlidir. Mavi vatanda Türk Milleti, Türk Devleti her zaman hakkını sonuna kadar savunacaktır. Her türlü haklarından da asla vazgeçmeyecektir.” Dedi. Bir soru üzerine Akdeniz sahilinden Anamur’a gelecek olan doğal gazın çıkış noktası hakkında edindiği bilgileri paylaşan Kılınç, Doğu Akdeniz’den  çıkarılan doğalgazın tüm dünyaya satılacağına inandığını söyledi.
Bozyazı Su Ürünleri ve Balıkçılık Kooperatifi Başkanı İbrahim Bakır ve Başkan Yardımcısı Gökhan Ünsal’ın organizasyonunda 13 balıkçı teknesinin sergilediği görsel şov görenleri mesh etti.