GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2020 14:47   Güncelleme : 07-02-2020 15:51

Anamurda  Fırtına Hortum ve Yıldırım Uyarısı

Mithat Ünal-Anamur Belediyesi  olumsuz hava koşullarına karşı hoparlörden sürekli anons geçti.  Geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağışlar Anamur Sultan Çayı Deresinin taşmasına, muz ve çilek seralarının sular altında kalmasına neden olmuştu.  

Anamurda  Fırtına Hortum ve Yıldırım Uyarısı

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçe Belediyesi  olumsuz hava koşullarına karşı hoparlörden sürekli anons geçti.  Geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağışlar Anamur Sultan Çayı Deresinin taşmasına, muz ve çilek seralarının sular altında kalmasına neden olmuştu.  
Ardından gelen şiddetli rüzgar ve hortumun ağaçları ve muz seralarını yıkması nedeni ile  Anamur deyim yerindeyse o günden bu yana teyakkuzda bekliyor. 
Anamur Belediyesi meteorolojiden aldığı veriler doğrultusunda bugün akşamdan başlamak üzere hafta sonunu kapsayacak olan şiddetli yağış, fırtına hortum ve yıldırıma karşı vatandaşı ve üreticiyi uyardı. Belediye hoparlöründen yapılan anonsta: “ Yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam saatlerinden itibaren,  yöremizde şiddetli yağış, yıldırım düşmesi, kıyı kesimlerde hortum gibi olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşlarımızın tedbirli olması özenle rica olunur.” Denildi.