GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 18:09   Güncelleme : 29-10-2020 10:49

Anamurda Cumhuriyetimizin 97. Yıl Dönümü Kutlamaları Başladı

Mithat Ünal-Anamurda Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümü Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı. Bugün saat 13:30’da Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başarır, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel tarafından Yeni Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan kutlama törenleri, yarın saat 09:30’dan itibaren, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katılımı ile devam edecek.

Anamurda Cumhuriyetimizin 97. Yıl Dönümü  Kutlamaları Başladı

Mithat Ünal-Anamurda Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümü Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı. Bugün saat 13:30’da Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başarır, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Garnizon Komutanı  Albay Taner Tükel tarafından Yeni Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan kutlama törenleri, yarın saat 09:30’dan itibaren, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katılımı ile devam edecek. 
Kaymakam Başaran Makamda tebrikleri kabul edecek. Kaymakam ve Belediye Başkanı halkın bayramını kutlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak olan törenin yarınki bölümünde, Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran da günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Törende, 15 Temmuz Milli İrade İlkokulu öğrencisi Berat Büyükocak ‘Bugün’, Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Elif Su İmral ‘Biz Cumhuriyetiz’, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Şahnise Soğan ‘Can Çiçeği Cumhuriyet’ adlı şiirleri okuyacaklar. Kovit-19 kurallarına uygun olarak halkoyunlarını sergileyecek olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Folklor ekibinin gösterisi ile sona erecek. Tören başlangıcı ve geçişlerine,  Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi Boru-Trompet takımı eşlik edecek.