GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:02   Güncelleme : 14-07-2021 21:02

Anamurda 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz için Anma Programı 

Mithat Ünal- 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü programı bugün saat 16:00’da Şehit aileleri ve şehit mezarlarına ziyaretle başladı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının Türk Bayrakları ile donatıldığı programın yarınki bölümü, saat 11:00’de, Şehit Atanur Bal’ın ailesi ile birlikte kabri ziyaret edilecek ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okunacak. Saat 20:00’de Yeni Cumhuriyet Meydanında İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşu ile devam edecek.

Anamurda 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz için Anma Programı 

Mithat Ünal- 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü programı bugün saat 16:00’da Şehit aileleri ve şehit mezarlarına ziyaretle başladı.
Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının Türk Bayrakları ile donatıldığı programın yarınki bölümü, saat 11:00’de, Şehit Atanur Bal’ın ailesi ile birlikte kabri ziyaret edilecek ve Kur’an-ıKerim tilaveti ve dualar okunacak. Saat 20:00’de Yeni Cumhuriyet Meydanında İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşu ile devam edecek olan programda, İlçe Kaymakamı Aydın Memük bir konuşma yapacak.
Programda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirleyeceği iki öğrenci 15 Temmuz temalı şiirler okuyacak. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve şiirler ve marşları içeren sinevizyon gösterimi sunulacak. İlçe Müftüsü tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti veb şehitler için  duanın okunmasının ardından protokol ve vatandaşların iştirakı ile Yatsı Namazı kılınacak.  Saat 22:15’te Cumhuriyet Meydanı’nda, siyasi partiler ve kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı ile başlayan demokrasi nöbeti saat 00:13’te, tüm camilerimizden okunacak selaların eşliğinde  sabaha kadar devam edecek.