GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2019 10:17   Güncelleme : 11-07-2019 12:13

Anamurda 15 Temmuz Hazırlığı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamlığı 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin bastırılması sırasında şehit düşen asker ve vatandaşımızı anmak için bir dizi hazırlık çalışmaları başlattı. Konu hakkında bir bülten yayınlayan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, 15 Temmuz günü tüm kurum ve kuruluşların Türk Bayrakları ile donatılması talimatını verdi.

Anamurda 15 Temmuz Hazırlığı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamlığı 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin bastırılması sırasında şehit düşen asker ve vatandaşımızı anmak için bir dizi hazırlık çalışmaları başlattı. Konu hakkında bir bülten yayınlayan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, 15 Temmuz günü tüm kurum ve kuruluşların Türk Bayrakları ile donatılması talimatını verdi. Program kapsamında Kaymakam Mehmet Kurtdoğlu öncülüğündeki mülki amirlerle birlikte yapılan şehit aileleri ve mezarlarını ziyaretler sürerken Cuma namazı öncesi ise Anamurdaki tüm camilerde Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim tilaveti sunulacak.
15 Temmuz Pazartesi günü Şehit aileleri ile birlikte Kalınören Mahallesindeki Halil İbrahim Şık şehit mezarına yapılacak olan ziyaretin ardından 12:30’da ise Anamur Merkez Camiinde Şehitlerin ruhuna Mevlid-i Şerif okunacak ve dualar yapılacak. 18:30’da şehit ailelerine verilecek olan yemeğin ardından 20:00’de terminal camiinde toplanılarak Halide Edip Adıvar Caddesi üzerinden Yeni Cumhuriyet Meydanına yürünerek burada vatandaşın görüşleri için anı defteri açılacak. Saat 21:00’de İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Mehmet Kurdoğlu bir konuşma gerçekleştirecek. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından  İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar  şehitlerimiz için bir dua okuyacak. Toplu olarak yatsı namazının kılınacağı meydanda katılımcılara 15 Temmuz ile ilgili gösterim sunulacak şiirler okunacak. 16 Temmuz saat 00:13’te ise tüm camilerden Sela verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdeoğan’ın konuşması durumunda ise sinevizyon ekranına canlı verilmesi bekleniyor.