GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2019 11:23   Güncelleme : 10-08-2019 11:30

Anamur ve Bozyazı’nın Yeni Kaymakamları Belli Oldu

Mithat Ünal-İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Anamur ve Bozyazı’nın kaymakamları değişti. Anamur’un Yeni Kaymakamı İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Bozyazı'nın yeni Kaymakamı ise Kütahya Vali Yardımcısı Arif Yalçın oldu.

Anamur ve Bozyazı’nın Yeni Kaymakamları Belli Oldu

 

Mithat Ünal-İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Anamur ve Bozyazı’nın kaymakamları değişti. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Bu kapsamda  Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Antalya-Serik İlçe  Kaymakamlığına atanırken, Anamur’un Yeni Kaymakamı İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin getirildi.
 İsmail Gültekin Kimdir?
1971 Adana doğumlu olan Kaymakam İsmail Gültekin, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Üniversiteyi bitirir bitirmez göreve başlayan Gültekin, genç yaşında vali yardımcısı olarak görev yaptı.
Öteyandan; Bozyazı Kaymakamı görevini yürüten Hayati Taşdan Mülkiye Müfettişliği görevine atanırken, Bozyazı'nın yeni Kaymakamı ise Kütahya Vali Yardımcısı Arif Yalçın oldu.