GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 13:33   Güncelleme : 21-01-2021 13:33

Anamur ve Bozyazıda Don Nöbeti

Mithat Ünal-Geçtiğimiz hafta zaman zaman yüksek kesimlerde kar olarak kendisini gösteren yağışların ardından hava sıcaklığın bir anda 2 derecelere kara düşmesi üreticiyi tedirgin etti. Her hangi bir olumsuzluk yaşanmazken meteoroloji verilerine göre önümüzdeki 5 gün içinde don tehlikesinin olmadığı tahmin ediliyor.

Anamur ve Bozyazıda Don Nöbeti

Mithat Ünal-Geçtiğimiz hafta zaman zaman yüksek kesimlerde kar olarak kendisini gösteren yağışların ardından hava sıcaklığın bir anda 2 derecelere kara düşmesi üreticiyi tedirgin etti.
Bugün sabaha kadar muz ve turfanda sebze seralarında nöbet tutan üreticiler, seralarının ısısını düşürmemek için de yoğun gayret gösterdiler. Bazıları su fıskiyeleri ile bu işi yapmaya çalışırken, bazıları soba yaktı, kimi üreticiler ise dumanlama yöntemini kullandı.
İlçe Tarım müdürlüğü ve Anamur Bozyazı Ziraat Odası’ndan alınan bilgilere göre Anamur ve Bozyazıda her hangi bir don olayının yaşanmadığı öğrenildi.
Havanın bu gün saha sıcak olacağı ancak tedbirin elden bırakılmaması gerektiği vurgulandı. Buna göre, önümüzdeki 5 gün için meteoroloji verilerine göre ise aşağıda görülen tabloda olduğu gibi yükselişte olacağı tahmin ediliyor.