GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 10:40   Güncelleme : 21-07-2021 10:42

Anamur ve Bozyazı da 15 Temmuz Ruhu Böyle Yaşatıldı

Mithat Ünal-15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Anamur ve Bozyazıda da  o gün FETÖ Terör Örgütünün hain kalkışmasına verilen mücadele ruhu ile gerçekleştirildi.

Anamur ve Bozyazı da 15 Temmuz Ruhu Böyle Yaşatıldı

Mithat Ünal-15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Anamur ve Bozyazıda da  o gün FETÖ Terör Örgütünün hain kalkışmasına verilen mücadele ruhu ile gerçekleştirildi. Anamur da ki programa,  Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Cumhuriyet Başsavcı V. Alper Ersan,Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, İlçe Müftü Vekili Murat Demirhan  ve şehidin ailesi katıldı. Programın gündüz ki bölümünde, Şehir mezarlığında  bulunan Şehit Atanur Bal’ın mezarını  ziyaret ederek Kur’an tilaveti ve dualar edildi. Yine etkinlik çerçevesinde saat 20.00’da Yeni Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Milli Birlik Ve Demokrasi Günü programı gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan program, Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan’ın günün anlam ve önemi anlatan konuşması ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.
 

Şehitlerimiz için Kur’an ve Mevlit tilaveti yapıldı ve dualar edildi.  Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı program, Cumhuriyet meydanında belirlenen gruplar tarafından değişimli olarak 16 Temmuz  2021 Cuma sabaha kadar tutulan demokrasi nöbeti ile son buldu. Programda,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün unutulmayacağı ve unutturulmayacağı vurgusu yapıldı, şehit ve gazilerimiz için dualar okundu. Kaymakam Alp Eren Yılmaz . Belediye Başkanı Mustafa Cetınkaya.  Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gedik, Sahil Güvenlık Komutanı Gökhan Çalık  Nüfus Müdürü Yusuf Zıya Yurdaarmağan, Tapu Müdürü Rıdvan Aydınlı, Sosyal Yardımlasma Muduru İmran Şeref Emniyet  Müdürü Temsilci, Kıbrıs Gazileri,Siyasi Parti Temsilcileri Katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün birlikte Organize Ettiği program, 16 Temmuz geceyarısında camilerden verilen selalarla devam etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’nın hazırladığı ‘Türkiye Geçilmez’ videosu meydanda demokrasi nöbeti tutanlar tarafından büyük alkış aldı.