EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-08-2020 10:47   Güncelleme : 13-08-2020 10:53

Anamur Talha’yı Alkışlıyor

Mithat Ünal- Anamur Kızılaliler Mahallesi’nde ikamet eden İmamhatip  Muslu Yaşar'ın oğlu Anamur ilçe Müftülüğü Mus'ab B. Umeyr Hafızlık Kur'an Kursu öğrencisi Talha Yaşar, çalışma ve gayretinin neticesinde başarıdan başarıya koşarak aynı anda hak ettiği birçok hedefe ulaştı.

Anamur Talha’yı Alkışlıyor

Mithat Ünal-Anamur Kızılaliler Mahallesi’nde ikamet eden İmamhatip  Muslu Yaşar'ın oğlu Anamur ilçe Müftülüğü Mus'ab B. Umeyr Hafızlık Kur'an Kursu öğrencisi Talha Yaşar, çalışma ve gayretinin neticesinde başarıdan başarıya koşarak aynı anda hak ettiği birçok hedefe ulaştı.  Anamur Halk Eğitim Müdürlüğü’nün açmış olduğu Fotoğrafçılık kursunda da başarılı bir grafik çizen  Talha Yaşar, aynı dönemde birkaç belge alarak hocalarına, ailesine, okuluna ve sevenlerine üst üste sevinç yaşattı. 
Talha Yaşar aynı dönemde,  Anamur Müftülüğü Mus'ab B. Umeyr Kuran Kursu'nda en başarılı bir şekilde hafızlığını tamamladı. Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu'ndan en başarılı bir şekilde mezuniyet  belgesini aldı. Diyanet işleri Başkanlığının açtığı hafızlık sınavını kazanarak hafızlık belgesini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı LGS sınavında da başarılı olarak Türkiye'nin en popüler liselerinden birisi olan ilk tercihi İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni kazandı.
LGS Türkiye birincisi Zeynep Yaşar'dan sonra Anamur’un ve Mahallesi  Kızılaliler Köyü'nün ikinci gururu sevgili Talha Yaşar kardeşimizi, ailesini, Müftülük çalışanlarını ve Serkan Kılınç hocayı tebrik ederiz.